Tudengiteisipäev. Kateryna Fyl (klaver) ja Maksym Trotsenko (klaver)

23.04.2024 kell 19:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengiteisipäev”
Kateryna Fyl (klaver)
Maksym Trotsenko (klaver)

Kavas Chopin, Schubert, Debussy, Ravel

TASUTA

Franz Schubert. Eksprompt c-moll op. 90 nr 1 

Fryderyk Chopin. Klaverisonaat nr 2 b-moll op. 35

Kateryna Fyl (klaver)

 

Fryderyk Chopin. 12 etüüdi op. 10

Claude Debussy. „Hommage à Haydn” L.115

Maurice Ravel. „Pavaan surnud printsessile”

Maksym Trotsenko (klaver)

 

Kateryna Fyl on õppinud Poltava Mõkola Lõsenko nim kunstide kolledžis. Ta on võtnud osa erinevatest konkurssidest Ukrainas nii solisti kui ka ansamblistina (duos ja trios). Pärast kolledži lõpetamist kodumaal jätkab Fyl õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kai Ratassepa klaveriklassis. Ta on osalenud Aristo Shami ja Dávid Bálli meistriklassides.

 

Ukrainas sündinud Maksym Trotsenko alustas muusikaõpinguid Maksõm Berezovskõi nim muusikakoolis Hluhhivis ning jätkas seejärel haridust Sumõs Dmõtro Bortnjanskõi nim kunsti- ja muusikakolledžis. 2021. aastal astus Trotsenko Kiievi rahvuslikku muusikaakadeemiasse prof Juri Koti klassi ning 2022. aastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mati Mikalai juures. Ta on osa võtnud Jāzeps Vītolsi nim rahvusvahelisest klaverikonkursist Riias (2023) ning osalenud Alexander Kobrini, Eteri Andjaparidze, Aristo Shami, David Aladashvili ja Roman Lopatõnskõi meistriklassidest.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus