Tudengiteisipäev. Maria Magdik (klaver), Katreen Ristmets (viiul), Siluan Hirvoja (tšello)

13.10.2020 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Rahmaninov, Arenski

TASUTA

KAVA:

Sergei Rahmaninov (1873–1943)

Muusikalised momendid op. 16

I Andantino

II Allegretto

III Andante cantabile

IV Presto

V Adagio sostenuto

VI Maestoso

 

Maria Magdik

 

Anton Arenski (1861–1906)

Trio nr 1 d-moll op. 32

I Allegro moderato

II Scherzo. Allegro molto

III Elegia. Adagio

IV Finale. Allegro non troppo

 

Katreen Ristmets (viiul)

Siluan Hirvoja (tšello)

Maria Magdik (klaver)

 

Maria Magdik (1996) alustas klaveriõpinguid Narva Muusikakoolis Liina Jarovaja juures. Seejärel jätkus muusikaline haridus Tallinna Muusikakeskkoolis Martti Raide klaveriklassis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus Maria omandas 2020. aastal magistrikraadi prof Peep Lassmanni juhendamisel. Ta on osalenud mitmete pianistide meistrikursustel, nende seas Jelena Semišina, Arbo Valdma, Mira Martšenko, Peeter Laul, Olga Hasanoğlu, Alexander Kobrin, Evan Rothstein, Alison Smith, Edward Cohen jt. Samuti on Maria edukalt esinenud rahvusvahelistel konkurssidel Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Venemaal ja Itaalias. Viimaste preemiate hulka kuuluvad diplom Heljo Sepa nim konkursil (2018) ja I preemia Lied-duo konkursil Tallinnas (2019). Magdik on pälvinud Helmi Valtmanni, Rotalia Foundationi ja Moskva linnapea stipendiumid. Ta on tegev nii solisti kui kammermuusikuna ning on soleerinud Narva Sümfooniaorkestri ja Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri ees. Hetkel töötab Magdik klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina Saku Muusikakoolis.


Katreen Ristmets
(1996) alustas viiuliõpinguid 6-aastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis, mille lõpetas Elo Teppi juhendamisel. Hetkel õpib Katreen Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes Triin Ruubel-Lillebergi juures. Katreen on mänginud projektipõhiselt mitmete orkestrite koosseisus, sealhulgas Eesti Sinfonietta. 2017. aasta sügisest õpib ta lisainstrumendina ka vioolat. 


Siluan Hirvoja
(1996) alustas tšelloõpinguid 2004. aastal Nõmme Muusikakoolis õpetaja Kaia Tambi juures ning hiljem jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Mart Laasi tšelloklassis. Hetkel omandab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrikraadi professor Henry-David Varema käe all. Siluan on osalenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel Lätis. August Dombrovski nimelisel keelpillimängijate konkursil on ta saanud kahel korral II vooru diplomi ning Karl Davõdovi tšellistide konkursil Kuldigas III vooru diplomi. Samuti on ta võtnud osa Jan-Erik Gustafssoni, Georgi Anichenko ja Marko Ylöneni meistriklassidest. Praegu töötab Siluan Tallinna Kammerorkestris.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus