Tudengiteisipäev. Marten Meibaum (tšello), Merily Leotoots (viiul), Hanna Jürgenson (kontrabass)

06.10.2020 kell 19:00
Kammersaal

Klaveril Reet Ruubel, Elena Fomina
Kavas Bach, Piatti, Cassadó, Aints, Mozart, Paganini, Tubin, Simandl, Sperger, Juht

TASUTA

Hanna Jürgensoni (1996) muusikutee algas Viimsi Muusikakoolis klaveri erialal Marju Mägi juures, hiljem jätkusid kontrabassiõpingud samas koolis Marek Mere juhendamisel ja seejärel Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Meeme Saarevälja kontrabassiklassis. Käesoleval hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja
Teatriakadeemias Mati Luki juhendamisel. Hanna on osalenud Esko Laine ja Petia Bagovska meistriklassides ning teinud kaasa mitmete orkestrite töös, sealhulgas Baltic Sea Philharmonic, Pärnu Linnaorkester, Eesti Sinfonietta, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Leigo Festivaliorkester ja Tallinna Kammerorkester. Praegu mängib Hanna ka ERSO koosseisus.

Merily Leotoots (1994) alustas viiuliõpinguid Keila Muusikakoolis Leena Laasi käe all. 2014. aastal lõpetas ta Tallinna Muusikakeskkooli prof Mari Tampere-Bezrodny ja Sigrid Kuulmanni viiuliklassis ning hetkel on lõpetamas magistriõpet Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Õpingute jooksul on Merilyl olnud võimalus ennast täiendada sellistes mainekates ülikoolides nagu Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis prof Ofer Falki klassis ning Viini Muusika- ja Kunstiülikoolis Lidia Baichi juhendamisel. Teda on tunnustatud mitmetel konkurssidel nii solisti kui ka kammermuusikuna.

Merily on osalenud Kolja Blacheri, Pavel Bermani, Anna-Liisa Bezrodny, Petru Munteanu, Natalia Lomeiko, Marina Chiche´i ja teiste mainekate õppejõudude meistrikursustel. Lisaks Balti riikidele on ta esinenud ka Soomes, Prantsusmaal, Austrias, Saksamaal ja Venemaal.

Marten Meibaum (1998) alustas tšelloõpinguid 5-aastaselt Nõmme Muusikakoolis Lembi Metsa juures. 2017. aasta kevadel lõpetas ta Tallinna Muusikakeskkooli Mart Laasi juhendamisel ning seejärel astus Manchesteris asuvasse Põhja-Inglise Kuninglikku Muusikakolledžisse (RNCM) prof Nicholas Jonesi tšelloklassi. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes prof Henry-David Varema juures, täiendades end paralleelselt laulu (Taavi Tampuu) ja oreli (prof Andres Uibo) alal. 2019. aasta augustist töötab Marten Rahvusooper Estonia orkestris. Samuti on ta pikaaegne Kiili vanamuusikaansambli liige ning ansambli NB kunstiline juht.

Marten on pälvinud I koha vabariiklikul konkursil ,,Parim noor instrumentalist“ (2012, 2014), finalistidiplomi ning eripreemia Eduard Tubina tšellokontserdi parima esituse eest Eesti keelpillimängijate konkursil (2015) ja II vooru diplomi Karl Davõdovi nim rahvusvahelisel tšellistide konkursil Lätis Kuldigas (2018). Lisaks on ta soleerinud Haapsalu keelpillifestivali orkestri (2009), Tallinna Kammerorkestri (2013, 2014), ERSO (2015) ja TMKK sümfooniaorkestri ees (2017). Klaverikvinteti Kodumaine Viisik koosseisus on Marten saavutanud laureaaditiitli konkursil „In Corpore“ (2015), Eesti Kontserdi ja Tallinna Filharmoonia eripreemia ning I koha ja eripreemia Nikolai Kapustini teose esituse eest Riias toimunud kammeransamblite konkursil „Muzicējam kopā ar draugiem“ (2016). Samuti on ta kahel korral olnud EMTA klaverikammermuusika konkursil stipendiumi võitnud ansambli tšellist.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus