Tudengiteisipäev. Melissa Carita Ots (viiul) ja Ruta Kuļikovska (vioola)

03.10.2023 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Haydn, Bach, Sibelius, Telemann, Halvorsen

TASUTA

Kavas:

Joseph Haydn. Sonaat F-duur Hob VI:1
Johann Sebastian Bach. Partiita nr 2 d-moll BWV 1004 Allemande
Joseph Haydn. Sonaat Es-duur Hob VI:5
Georg Philipp Telemann. Fantaasia nr 9 h-moll TWV 40:22
Jean Sibelius. Duo C-duur (1891–92)
Johan Halvorsen. Sarabande con variazioni (1897)

 

Melissa Carita Ots (2002) alustas viiuliõpinguid Tallinna Muusikakoolis Eve Eriku juures. 2021. aastal lõpetas Melissa Tallinna Muusikakeskkooli (TMKK). Hetkel õpib ta viiulit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Mari Tampere-Bezrodny ja Kristina Kriidi viiuliklassis. 

Melissa Carita Ots on osalenud paljude ansamblite ja orkestrite töös. Ta on osalenud edukalt ka klaveritrio koosseisuga rahvusvahelisel kammermuusika konkurss-festivalil “In Corpore”. Ta on kaasa teinud ka paljudes erinevates koosseisudes sh Pärnu Linnaorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, Virumaa Kammerorkester, orkester “Ventum”, Klaaspärlimäng sinfonietta, muusikal “Lotte ja vana õunapuu saladus”, orkester “Helikunst” jt. 

Meistriklasse on ta saanud paljudelt hinnatud professoritelt ja muusikutelt, nende seas Eva Bindere, Anna-Liisa Bezrodny, Lev Klõtškov, Hans Christian Aavik, Michael Foyle, Nicolas Dautricourt, Michael Vaiman jt.

 

Ruta Kuļikovska (1999) on Läti päritolu vioolamängija, kes alustas muusikaõpinguid 2005. aastal Pardaugava Muusika- ja Kunstikoolis. 2015. aastal jätkas Ruta õpinguid Jāzeps Mediņa 1. Muusikakoolis Riias, mille lõpetas 2018. aastal.

2023. aastal lõpetas Ruta EMTA bakalaureuseõppe (Cum Laude) Johanna Vahermägi vioolaklassis. Käesolevalt esineb ta erinevates kammermuusikaansamblites ning mängib sellistes kollektiivides nagu Pärnu Linnaorkester, Balti Põhjamaade Kammerorkester, Virumaa Kammerorkester, Narva Linna Sümfooniaorkester, ERSO ja Rahvusooper Estonia orkester. Alates 2022. aastast on ta vioolamängija Baltic Sea Philharmonic orkestris.

Samuti täiendab Ruta oma muusikalisi oskusi regulaarselt vioola- ja kammermuusika meistrikursustel.

 

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus