Tudengiteisipäev. Siluan Hirvoja (tšello), Martin Onoper (kontrabass), Katariina Maria Kits (viiul)

27.10.2020 kell 19:00
Kammersaal

Klaveril Lea Leiten, Susanna Liisa Onoper
Kavas Beethoven, Kodály, Kõrvits, Bottesini, Kerem, Kussevitski, Bach, Paganini, Wieniawski

TASUTA

Siluan Hirvoja (1996) alustas tšelloõpinguid 2004. aastal Nõmme Muusikakoolis õpetaja Kaia Tambi juures, hiljem jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Mart Laasi tšelloklassis. Hetkel omandab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrikraadi professor Henry-David Varema käe all. Siluan on osalenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel Lätis. August Dombrovski nimelisel keelpillimängijate konkursil on ta saanud kahel korral II vooru diplomi ning Karl Davõdovi tšellistide konkursil Kuldigas III vooru diplomi. Samuti on ta võtnud osa Jan-Erik Gustafssoni, Georgi Anichenko ja Marko Ylöneni meistriklassidest.

Martin Onoperi (2000) muusikutee algas Tallinna Muusikakeskkoolis Tiiu Peäske viiuliklassis. 2013. aastast alustas ta kontrabassi õppimist Kaupo Oldi kontrabassiklassis ning lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli kontrabassi erialal 2019. aastal. Samast aastast jätkab ta kontrabassiõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kaupo Oldi juures. 

Martin on end täiendanud Alberto Bocini, Dominic Seldise, Esko Laine, Petia Bagovska ja Tim Kliphuisi meistriklassides, mänginud alates 2016. aastast Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkestris ning osalenud mitmetes teistes projektiorkestrites. Konkursi läbinud külalismängijana osales Martin 2018. aastal Kuningliku Concertgebouw-orkestri projektis „RCO meets Europe“. Solistina on ta esinenud Tallinna Kammerorkestri ees (2019). Martinit on tunnustatud mitmetel konkurssidel: IX Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalil Tartus eripreemia (2016); II koht rahvusvahelisel konkursil Kaunas Sonorum (2017); diplom esimesel rahvusvahelisel Baltikumi noorte keelpillimängijate konkursil Riias (2017); laureaaditiitel X Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalil Tartus (2018). Eduka esinemise eest rahvusvahelistel konkurssidel pälvis Martin 2018. aastal haridus- ja teadusministri tänukirja.

Katariina Maria Kits (1995) on õppinud viiulit Tallinna Muusikakeskkoolis Marge Lille ja Tiiu Peäske juures ning seejärel Lausanne’i Muusikakõrgkoolis prof Svetlana Makarova juhendamisel, Trossingeni Muusikakõrgkoolis prof Marina Chiche’i käe all ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Arvo Leiburi juures. 2020. aasta sügisest jätkab Kits õpinguid Berliini Kunstiülikoolis prof Tomasz Tomaszewski juhendamisel. Lisaks on ta täiendanud end Jan Repko, Kristof Barati, Florian Dondereri, Petru Munteanu, Ulrike Danhoferi ja paljude teiste meistrikursustel.

Katariina Maria on telekonkursi „Klassikatähed“ võitja (2014) ning on pälvinud preemiaid mitmel Eesti ja rahvusvahelisel konkursil, sh II ja I koht ESTA vabariiklikul keelpillimängijate konkursil (2005, 2007), IV koht Moskvas Rotari laste muusikakonkursil (2006), II koht George Enescu viiulikonkursil Rumeenias (2006), II koht rahvusvahelisel konkursil „Noor muusik“ (2009) ja I koht rahvusvahelisel konkursil „Talents for Europe“ Slovakkias ansamblite kategoorias duos Maria Tiimusega (2009). Ta on soleerinud selliste orkestrite ees nagu Iisraeli sümfooniaorkester Rishon LeZion, Leedu Riiklik Sümfooniaorkester, Novosibirski Kammerorkester, Moskva Riiklik Kammerorkester, Tallinna Kammerorkester, ERSO, Rahvusooper Estonia SO, Vaasa Linnaorkester, Pärnu Linnaorkester, Haapsalu Festivaliorkester, TMKK keelpilli- ja sümfooniaorkester jt. Katariina Maria mängib Henricus Catenari 1670. aastast pärit viiulil (pill kannab ekslikult meistri õpilase Giofredo Cappa märki), mille on interpreedile kasutusele andnud Eesti Pillifond.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Palume kõigil kontserdikülalistel alates esmaspäevast, 12. oktoobrist 2020 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsertidel kanda maski. Ühekordseid maske saab osta kontserdi eel ka saaliteenindajalt. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid. Palume publikul lähtuda üritusel kohapeal jagatavatest juhistest.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus