JÄÄB ÄRA! Tudengiteisipäev. Triin-Eliis Süld (sopran) ja Eva Jelenskaja-Tamm (klaver), Merit Kraav (sopran) ja Carolin Karo (klaver)

05.04.2022 kell 19:00
Kammersaal

Kontsert jääb esinejate haigestumise tõttu ära!

Üliõpilasõhtul jagavad lava kaks vokaalkammeransamblit. Triin-Eliis Süld ja Eva Jelenskaja-Tamm on koos musitseerinud kolm aastat ning esinenud mitmetel kontsertidel. 2021. aastal pärjati neid EMTA Lied-duode konkursil II preemiaga. Sama aasta suvel andsid nad kontserte Hiiumaal ja Vilsandil. Merit Kraav ja Carolin Karo on ansamblina tegutsenud samuti kolm aastat. Koos on nad läbi töötanud mitmekülgset repertuaari, esinenud kahel vokaalkammermuusika galakontserdil ning osalenud EMTA-duode konkursil. 

Merit Kraav on noor eesti sopran, kes alustas klassikalise laulu õpinguid Tartus Heino Elleri Muusikakoolis Karmen Puisi käe all, lõpetades kooli kiitusega 2017. aastal. 2020. aastal omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureusekraadi klassikalise laulu erialal Heli Veskuse klassis ning hetkel jätkab samas magistriõppes. Aastal 2019 tegi Kraav debüüdi Rahvusooper Estonia laval, kus laulis Rahvusooperi ja EMTA ooperistuudio koostöös valminud lavastuses „Figaro pulm“ Barbarina rolli. Kaks aastat hiljem lisandus Serpetta roll Mozarti ooperis „La finta giardiniera“. Merit Kraav on laulnud solisti partiisid Vivaldi „Gloria“ ja Buxtehude „Membra Jesu Nostri“ ettekannetel. Ta on ennast täiendanud Anne Schwanewilmsi, Jörg Dürmülleri, Christine Morgani, Hermann Keckeisi ja Marilyn Reesi meistrikursustel. 

Carolin Karo on sündinud Tartus ja suurema osa oma elust õppinud korraga kahes koolis. Viimastesse aastatesse jäävad Hugo Treffneri Gümnaasiumi hõbemedaliga lõpetamine 2017. aastal ning paralleelsed õpingud Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis Pille Taniloo klaveriklassis, mille Karo lõpetas kiitusega 2018. aastal. Lai huvide profiil kajastub ka edasistes õpingutes: Karo õppis Tartu Ülikoolis psühholoogiat, omandades bakalaureusekraadi 2020. aastal, kuid muusika kutsele järgnedes suundus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, kus on õppinud Age Juurikase käe all nii bakalaureuse- kui ka magistriõppes. Carolin Karo on osalenud paljude tipp-pianistide, sh Arbo Valdma, Toms Ostrovskise, Hando Nahkuri, Vladimir Dulovi ja Balázs Fülei meistrikursustel. Karo on Rotalia ja EÜT fondi stipendiaat.

Triin-Eliis Süld on pärit Vilsandilt. Muusikaõpinguid alustas ta Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Marika Eensalu juures. Hetkel õpib Süld Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Nadežda Kuremi käe all. Ta on osalenud Jörg Dürmülleri meistriklassis ja NordOpera korraldatud barokklaulu intensiivkursusel dirigent David Sterniga. 2021. aasta sügisel laulis ta peaosa Mozarti ooperis „La finta giardiniera“. Süld on soleerinud erinevate kooride ees, sh segakoor HUIK! (Pärt Uusbergi „Õhtu ilu“, Joseph Haydni „Kleine orgelmesse“), EMTA segakoor (Veljo Tormise „Helletused“) ja Voces Tallinn (Marc-Antoine Charpentieri „Te Deum“, Georg Friedrich Händeli „Dixit Dominus“).

Eva Jelenskaja-Tamm alustas muusikaõpinguid 10-aastaselt Tapal Helle-Mai Lutsu juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri erialal Marrit Gerretz-Traksmanni juhendamisel. Seejärel astus Jelenskaja-Tamm Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, kus omandas bakalaureusekraadi klaveri erialal Mati Mikalai käe all ning magistrikraadi vokaalkammermuusika ja saateklassi erialal prof Helin Kapteni juures. Jelenskaja-Tamm on teinud koostööd mitmete instrumentalistide ja lauljatega, sealhulgas ka Triin-Eliis Süldiga, kellega saavutati II preemia 2021. aasta EMTA Lied-duode konkursil. Magistrantuuri esimese aasta sügisel täiendas Jelenskaja-Tamm end Dublinis Iiri Kuninglikus Muusikaakadeemias Dearbhla Brosnani käe all.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus