JÄÄB ÄRA! Tudengiteisipäev. Trio: Joosep Serva (metsasarv), Georg Maaten (viiul), Oksana Lohinova (klaver). Villem Endel Tiits (trompet), Guilherme Laranjo (trompet)

09.03.2021 kell 19:00
Suur saal

Kaastegev Meeli Ots (klaver)
Kavas Brahms, Tamberg, Parés, Charlier, Kareva jt

Joosep Serva (1990) alustas õpinguid metsasarve erialal 2015. aastal. Eelnevalt on ta harrastanud kitarrimängu ning tegelenud laulmisega erinevates koosseisudes. Metsasarve on ta mänginud Kaitseväe orkestris, Politsei- ja Piirivalveorkestris, Uue Tänava Orkestris ning mitmes teises kollektiivis. Serva on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning jätkab bakalaureuseõpinguid metsasarve alal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kalervo Kulmala juhendamisel.

Georg Maaten (1998) alustas viiuliõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Aino Riikjärve ja Arvo Leiburi juures. Pärast kooli lõpetamist 2016. aastal jätkab ta õppimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Arvo Leiburi juhendamisel. Maaten on esinenud Eestis ja Soomes ning käinud tutvustamas Türgis Eduard Tubina muusikat.

Oksana Lohinova (1991) on sündinud Ukrainas ning õppinud klaverit Kotljarevski nimelises Harkivi Riiklikus Kunstiülikoolis. Kodumaal osales ta mitmetel konkurssidel ning esines erinevate koosseisudega paljudel kontsertidel. 2020. aasta sügisest jätkab ta magistriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kammeransambli erialal Nata-Ly Sakkose juhendamisel. Lohinova on aktiivne kontserttegevuses ning töötab klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina nii lastemuusikakoolis kui ka eratunde andes.

Guilherme Laranjo (2002) alustas muusikaõpinguid 9-aastaselt Ponte de Lima linnas Portugalis. Seejärel jätkas ta õppimist Viana do Castelos asuvas koolis Escola Profissional Artística do Alto Minho. Hetkel on Laranjo Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureusetudeng. Ta on täiendanud end Tiago Ferreira, António Silva, Gabór Tarkovi, Kevin Wauldroni, Pasi Pirineni, Jorge Almeida, Gileno Santana, Telmo Barboa, Carlos Leite, Carlos Martinho jt juures. Guilherme on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Paulo Martins, Ernst Schelle, André Granjo, Diogo Costa, Maniel Mondéjar Criado, David Fiúza, Fernando Marinho ja Javier Viceiro. Samuti on ta edukalt osa võtnud mitmest konkursist, sh II rahvusvaheline puhkpillide konkurss Ponte de Limas, rahvusvaheline Alto Minho konkurss ja Povoa de Varzimi trompetikonkurss. 2020. aastal võitis Laranjo II koha konkursil „Trumpet Talents Tallinn“.

Trompetist Villem Endel Tiits (1999) lõpetas Pärnu Muusikakooli 2014. aastal ja jätkas õpinguid 2015. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis dots Aavo Otsa ja Neeme Otsa juhendamisel. Samal aastal pälvis ta Pärnu aasta huvitegevuse parima tiitli. Ta on mänginud Pärnu Linnaorkestris, Narva Linnaorkestris, Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestris, Eesti Noorte Kontsertorkestris, Järvi Akadeemia Noorte sümfooniaorkestris ning on kaasa teinud ka projektides Tartus Vanemuise sümfooniaorkestris ja ERSOs. Samuti on ta Tallinna Trompetiansambli liige. Tiits on käinud mitmetel meistrikursustel ja konkurssidel Venemaal, Lätis, Leedus, Hispaanias jm. Lisaks pillimängule tegeleb ta ka dirigeerimisega. Hetkel jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Aavo Otsa trompetiklassis. 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus