Tudengiteisipäev. Eva Maria Shepel (metsosopran)–Liisa-Maria Marrandi (klaver), Marta Oja (sopran)–Susanna Liisa Onoper (klaver)

14.12.2021 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Schumann, Sviridov, Schönberg, Dvořák, Mozart, Rossini, Sumera jt

TASUTA PILET FIENTAST

KAVA:

Robert Schumann (1810–1856)
„Naise elu ja armastus“ („Frauenliebe und Leben“) op. 42
(tekst: Adelbert von Chamisso)
I „Sest ajast, kui teda nägin“ („Seit ich ihn gesehen“)
II „Tema, suurepäraseim kõigist“ („Er, der Herrlichste von allen“)
III „Ma ei mõista, ma ei usu“ („Ich kann’s nicht fassen, nicht glauben“)

„Pühendus“ („Widmung“) tsüklist „Mürdid“ („Myrthen“) op. 25 nr 1
(tekst: Friedrich Rückert)

Clara Schumann (1819–1896)
„Läbi tormi ja vihma ta tuli“ („Er ist gekommen in Sturm und Regen“) op. 12 nr 2
(tekst: Friedrich Rückert)

„Loreley“ (1843)
(tekst: Heinrich Heine)

Marta Oja (sopran)
Susanna Liisa Onoper (klaver)

Johannes Brahms (1833–1897)
„Igavene armastus“ („Von ewiger Liebe“) op. 43 nr 1
(tekst: Josef Wenzig)

Eva Maria Shepel (metsosopran)
Liisa-Maria Marrandi (klaver)

Edvard Grieg (1843–1907)
„Lauf der Welt“ op. 48 nr 3
(tekst: Ludwig Uhland)

„Rooside aeg“ („Zur Rosenzeit“) op. 48 nr 5
(tekst: Johann Wolfgang von Goethe)

Jean Sibelius (1865–1957)
„Tüdruk tuleb kohtumiselt armsamaga“ („Flickan kom ifrån sin älsklings möte“) op. 37 nr 5
(tekst: Johan Ludvig Runeberg)

Marta Oja (sopran)
Susanna Liisa Onoper (klaver)

Lepo Sumera (1950–2000)
„Tähed“ (2000)
(tekst: Marie Under)

Ester Mägi (1922–2021)
„Mälestus“ tsüklist „Viis romanssi“ (1963)
(tekst: Helvi Jürisson)

Eva Maria Shepel (metsosopran)
Liisa-Maria Marrandi (klaver)

Villem Kapp (1913–1964)
„Jaani ootamine“ (1958)
(tekst: Astrid Pirn)

Mart Saar (1882–1963)
„Ilmud kui unistus“ (1921/22)
(tekst: Mart Saar Paul Verlaine’i järgi)

Nikolai Rimski-Korsakov (1844–1908)
„Mitte tuul, mis kõrgustest puhub“ („Не ветер, вея с высоты“) op. 43 nr 2
(tekst: Aleksei Tolstoi)

Georgi Sviridov (1915–1998)
„Mõrsja“ („Невеста“) poeemist „Peterburg“ (1995)
(tekst: Aleksandr Blok)

Marta Oja (sopran)
Susanna Liisa Onoper (klaver)

Antonín Dvořák (1841–1904)
„Mustlasmeloodiad“ („Cigánské melodie“) op. 55
(tekst: Adolf Heyduk
I „Má píseň zas mi láskou zní“
II „Aj! Kterak trojhranec můj“
III „A les je tichý kolem kol“
IV „Když mne stará matka“
V „Struna naladěna“
VI „Široké rukávy“
VII „Dejte klec jestřábu“

Eva Maria Shepel (metsosopran)
Liisa-Maria Marrandi (klaver)

Eva Maria Shepel alustas muusikaõpinguid Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis esiti viiulit, hiljem vioolat mängides. 2015. aastal algasid samas koolis klassikalise laulu õpingud Taavi Tampuu juhendamisel. Hetkel omandab Shepel bakalaureusekraadi Taavi Tampuu juures Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on osa võtnud ka Eva Märtson-Wilsoni meistriklassist. 2018. aastal esines Shepel ühena solistidest Camille Saint-Saënsi „Jõuluoratooriumi“ ettekandel. 2019. aasta suvel kehastas ta Tartu Uue Teatri kammerooperis „Emajõe ööbikud“ Eugenie Jannsenit.

Liisa-Maria Marrandi muusikaõpingud said alguse Türi Muusikakoolis õp Anne Toome klaveriklassis. 2015. aastal viis tee edasi Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli, kus Marrandi jätkas klassikalise klaveri õpinguid õp Tanel Joametsa juures. Ta on esinenud mitmel korral Eller sümfonietiga ning võtnud ka improvisatsioonitunde. Marrandi on osalenud arvukatel festivalidel, meistrikursustel ja konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal. Suurimate saavutustena võib välja tuua I koha VII Rimski-Korsakovile ja Mussorgskile pühendatud rahvusvahelisel noorte interpreetide konkursil Pihkvas (2017) ning I koha vabariiklikul kolme kooli pianistide konkursil (2019). Hetkel on Marrandi omandamas bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Peep Lassmanni käe all.

Marta Oja kokkupuude muusikateatriga algas juba 5-aastaselt Vanemuise teatri laval Imre Kálmáni operetis „Krahvinna Mariza“ (Thomas Wiedenhoferi lavastus). Esimese muusikalise hariduse omandas Oja klaveri erialal. Tema lauluõpingud algasid Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Arete Kerge juhendamisel ning 2019. aastast jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Taavi Tampuu lauluklassis. Esimeseks võõrkeeleks on Ojal saksa keel ning seetõttu tunneb ta erilist lähedust ja austust lied’i vastu. Lied’i žanri kõrval kuuluvad tema repertuaari ka ooperiaariad ning vaimuliku muusika numbrid nii saksa, itaalia kui ka vene keeles.

Susanna Liisa Onoper alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakoolis 2007. aastal õp Annika Kuuda juhendamisel. 2008. aastast õppis ta seitse aastat õp Maire Rooviku klaveriklassis,, aastatel 2015–2019 õp Ira Flossi käe all, lõpetades kooli kuldmedaliga. Hetkel omandab Onoper bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vanemlektor Mati Mikalai käe all. Täiendavalt õpib ta prof Imbi Tarumi juhendamisel klavessiini. Onoper on edukalt esinenud mitmetel kodumaistel konkurssidel: III koht (2011), I koht (2013) ja III koht (2015) Eesti Muusikakoolide Liidu konkursil „Parim noor instrumentalist“; diplom (2017) ja II koht (2019) keskastme muusikakoolide vahelisel klaveri eriala konkursil; laureaaditiitel Heino Elleri 125. sünniaastapäevale pühendatud noorte pianistide konkursil „Mängime Ellerit!“; II koht ja eripreemia (2013), diplom (2017) ning I koht ja eripreemia (2018) vabariiklikul Eesti noorte pianistide konkursil „Eesti kõla“. Rahvusvaheliselt on ta saavutanud kahe kategooria esikohad ning grand prix klaverikonkursil „Draakon 2017“ ning II koha kontsertmeistrite kategoorias rahvusvahelisel instrumentalistide konkursil JSFest (Soome). Onoper on end täiendanud Paolo Pacheco, Elena Semishina, Heikki Pellineni, Mira Martšenko, Christiane Karajeva, Niklas Pokki, Michael Foyle’i ja Maksim Štšura jt meistrikursustel. Onoper osaleb aktiivselt erinevate kammeransamblite koosseisus ning teeb kontsertmeistrina koostööd lauljate, kooride ja erinevate instrumentalistidega, kellega koos esinetakse kontsertidel ning konkurssidel Eestis ja välismaal.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alates 1.11.2021 peavad üritusele pääsemiseks COVID tõendi esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 enne üritust ning test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Lisaks aktsepteeritakse ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust. Kohapeal testimist ei toimu.

Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument. 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus