VIII vanamuusikafestival Ceciliana. Madleen Kristen Alasi (barokkviiul), Villu Vihermäe (barokktšello, viola da gamba) ja Reinut Tepp (klavessiin)

23.03.2023 kell 19:00
Kammersaal

Madleen Kristen Alasi (barokkviiul)
Villu Vihermäe (barokktšello, viola da gamba)
Reinut Tepp (klavessiin)
Kavas Matteis, Muffat, Mascitti, Marais

TASUTA

Madleen Kristen Alasi (2003) muusikaõpingud algasid 2011. aastal Keila Muusikakoolis Lena Laasi viiuliklassis. Paralleelselt viiuliga õppis ta 4 aastat klaverit Eva Teppo juures. Gümnaasiumiõpinguid jätkas ta Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikaklassis, erialaõpetajaks Katrin Talmar. Madleen Kristen on edukalt esinenud nii regionaalsetel kui ka vabariiklikel konkurssidel (2018. aasta vabariiklikul keelpillikonkursil tunnustatud diplomiga; 2019. aasta Loode-Eesti regionaalse konkursi laureaat; 2021. aasta XII Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivali eripreemia). Lisaks on ta end täiendanud erinevatel meistrikursustel: Aet Ratassepa (Rahvusvaheline Hiiumaa keelpillikursus) ning Maano Männi juures (Värska keelpillikursus). 2020. aastast on Madleen Kristen õppinud klassikalist laulmist Tuuri Dede juures. Käesoleval õppeaastal jätkas Madleen Kristen klassikalise viiuli õpinguid Triin Ruubel-Lillebergi käe all Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning on aasta aega tegelenud aktiivselt varajase muusika ja barokkviiuliga. Juhendajateks on olnud Anthony Marini (USA/Soome), Sanita Zaira (Läti), Aira Maria Lehtipuu (Soome) ning Reinut Tepp. Madleen Kristen on korduvalt üles astunud vanamuusika maastiku professionaalidega nagu Reinut Tepp ja Villu Vihermäe ning lisaks teinud kaasa erinevates Eesti varajase muusika koosseisudes nagu Floridante, Haapsalu Vanamuusikafestivali orkester, Tallinna Barokkorkester ning festivali “Eesti Mõisad 2022” Corelli Consort.

 

Villu Vihermäe on õppinud tšellot Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Henry-David Varema juures. Aastatel 2008–2011 täiendas ta end Leipzigi Muusika- ja Teatrikõrgkoolis prof. Peter Hörri juhendamisel. Ta on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat ning on esinenud solisti ja kammermuusikuna Baltimaades, Saksamaal, Austrias, Itaalias, Inglismaal ja Soomes. Ta on töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris ja Tallinna Kammerorkestris. Lisaks klassikalisele tšellole mängib Villu alates 2004. aastast ka barokktšellot ning kuulub mitmetesse ansamblitesse, sh Corelli Consort, Corelli Barokkorkester ja ansambel Floridante. 2015. aastast mängib Villu viola da gambat ning on sellel alal end täiendanud Peeter Klaasi, Markus Kuikka ja Arvo Haasma juures. Alates 2016. aastast kuulub ta gambakonsorti väike rinG. 2017. aastast on Villu Vihermäe Hiiumaal toimuva festivali Gambavaim kunstiline juht ja eestvedaja.

Reinut Tepp alustas muusikaõpinguid Tallinna 7. keskkooli klaveriklassis (Samuel Lazikin) ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (Ell Saviauk) ning Tallinna Konservatooriumis (prof. Laine Mets). 1993. a. jätkusid õpingud EMA magistrantuuris prof. L. Metsa klaveriklassis ja Imbi Tarumi klavessiiniklassis. Ta on täiendanud end Huguette Dreyfus’i kursustel. Reinut Tepp on teinud koostööd kollektiividega nagu Tallinna Barokkorkester, Baltic Baroque, Corelli Consort, Rondellus, Tallinna Kammerorkester, Sinfonietta Riga ja Swedish Chamber Orchestra Örebro. 1998. aastast on ta tegev klavessinistina kammerorkestris Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer), kellega on esinenud arvukatel kontsertidel üle kogu maailma (Carnegie Hall, Royal Albert Hall, Tokyo Suntory Hall jne.). Reinut Tepp õpetab G. Otsa nim Muusikakoolis klavessiini ja kammermuusikat ning on sealse barokkmuusika ansambli “Nova Casa” kunstiline juht. Samuti töötab ta õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) korraldab alates 2014. aastast igal kevadel vanamuusikafestivali Ceciliana. Festivalil esinevad oma ala professionaalid ja muusikaüliõpilased nii Eestist kui ka välisriikidest. Cecilianal üles astuvad väliskülalised on aktiivsed ja tunnustatud tegevmuusikud, kes osalevad mitmete ansamblite töös ning on samas ka lugupeetud pedagoogid.

Festivali kontserdid toimuvad EMTA saalides. Ceciliana kunstiline juht on EMTA klavessiiniprofessor ja varajase muusika õppejuht Imbi Tarum.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus