Vivaldi “Aastaajad”

26.03.2023 kell 17:00
Viimsi Artiumi suur saal

Vivaldi. Tšellokontsert h-moll RV 424
solist Teodor Juko Hiiemaa (tšello)

Vivaldi. Viiulikontsert D-duur RV 211
solist Triin Ruubel (viiul)

Vivaldi „Aastaajad“

Triin Ruubel (viiul), Madleen Kristen Alasi (viiul), Iris Eva Aabloo (viiul), Triin Veissmann (viiul), Liina Žigurs (vioola), Teodor Juko Hiiemaa (tšello), Regina Udod (kontrabass), Reinut Tepp (klavessiin)

Piletid 17/12 Piletilevist

Barokimeistri Antonio Vivaldi tsükkel „Aastaajad“ on üks enim mängitavaid ja populaarsemaid klassikalise muusika teoseid, saavutades ääretu menu juba helilooja eluajal. „Aastaaegadest“ on tehtud lugematul hulgal seadeid ja seda on kasutatud alates teatri- ja filmimaailmast kuni videomängude ja koreograafiateni. Ühtlasi on neljast viiulikontserdist koosnev tsükkel üks esimesi näiteid programmilisest heliteosest, kuivõrd Vivaldi lisas iga osa juurde ühele aastaajale pühendatud luuletuse. Tähelepanelik kuulaja võib leida tsüklist vaimukaid muusikalisi pilte nii linnulaulust ja karjustest kui ka näiteks haukuvast koerast ja äkilisest suvetormist.

Vivaldi meistriteose toovad publikuni hinnatud viiulisolist, ansamblist ja ERSO kontsertmeister Triin Ruubel koos noorte ja säravate keelpillimängijatega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast.

Kontsert toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium koostöös