Zürichi Noorte Sümfooniaorkestri (Šveits) kontsert

12.10.2019 kell 19:00
Suur saal


Zürichi Noorte Sümfooniaorkester

ZYSO asutati 1987. a inglise dirigendi Howard Griffith’i poolt. Alates oma asutamisest on orkester arenenud keelpilliansamblist 70-liikmeliseks orkestriks, mida juhatab praegu maestro David Bruchez-Lalli. Liikmed on kõik läbinud ettemängimise ja orkestrist on saanud Zürichi Muusikakool-Konservatooriumi arvukate ansamblite lipukandja. 14-24-aastased muusikud kujunevad siin õppimise ja koostöö õhkkonnas, mis on nende kunstilise küpsuse ja mängutehnika põhjuseks. Värskus ja esinemisrõõm kiirgab ka kuulajateni.

ZYSO 30 tegevusaastat iseloomustab läbimõeldud tihe tegevusprogramm ja kontsertreisid – Hispaania, Kreeka, Argentiina, USA, LAV, Prantsusmaa, Suurbritannia, Portugal, Lõuna-Korea, kuhu lisanduvad nüüd ka Soome, Eesti ja Läti. Repertuaarivalik barokist tänapäevani on samavõrdselt põnev nii kogenud kuulajaile kui ka neile, kes esimest korda kontserdisaali astuvad.

Alates 2017. aastast on ZYSO ametlikult “Junior Music Partner” (Noor kolleeg”) staatuses Zürichi Tonhalle Sümfooniaorkestri juures, mille peadirigent on Paavo Järvi.

Piletid: Piletilevi
Sündmuse korraldaja: Consono OÜ