12 luuletust Emily Dickinsonilt

28.03.2024 kell 19:00
Kammersaal

Annabel Soode (sopran)
Sofia Khvichia (klaver)

Kavas: Aaron Copland. „Twelve Poems of Emily Dickinson”

TASUTA

Annabel Soode (2004) õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalise laulu erialal õpetaja Monika Hauswalteri juhendamisel.
Annabel alustas muusikaõpinguid viieaastaselt, õppides viiulit õp Kirsti Alase juures ja osaledes folk-ansamblis Tuuleviiul ning ansambli Ooper-Kvartett kontsertidel. Soode on üles astunud teater Variuse lavastustes “Undset” (2014) ja “Suurem kui saatus” (2015, Heidi Sarapuu) ning Kinoteatri lavastuses “Eetika” (2022, Paavo Piik). 2016-2020 õppis Annabel Hanna-Liina Võsa Muusikalikoolis. Aastatel 2016-2023 mängis Soode VHK keelpilliorkestris vioolat.
Klassikalist laulmist on Soode õppinud Maria Listra ja Tuuri Dede käe all. 2020. aastal algas senikestev koostöö Monika Hauswalteri ja Piia Paemurruga. 2021. aasta sügisel toimusid lauljatari esimesed kammermuusika soolokontserdid koos Paemurruga. Soode on musitseerinud koos erinevate kollektiividega üle Eesti, lisaks astunud üles solistina Peterburis, Stockholmis, Baskimaal, Poolas, New Yorgis ja Brasiilias. VHK keelpilliorkestriga toimus regulaarne kontserttegevus ja nendega salvestati Cyrillus Kreegi, Mart Saare, Veljo Tormise ja Ester Mägi loomingut.
2023. aasta augustis esitas Soode Benjamin Britteni teost “Les Illuminations” Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja dirigent Kaspar Männiga, ning astus üles Rahvusooper Estonia Vana Tallinna Galal dirigent Arvo Volmeri juhatusel. Noorte lauljate konkurss-festivalil “Võluhääl” on Annabel pälvinud nii eripreemia kui esikoha, 2021. aastal ja 2023. aastal tunnustati teda Tallinna talendi tiitliga. 2022. aastal saavutas Annabel vabariiklikul vokalistide konkursil esikoha ja Vello Jürna nimelisel vokalistide konkursil kolmanda koha.
Möödunud kevadel lõpetas Annabel Vanalinna Hariduskolleegiumi gümnaasiumi klassikalise laulu erialal (õp Monika Hauswalter), olles õppinud lisaks dirigeerimist (õp Kaisa Roose) ja kompositsiooni (õp Tõnu Kõrvits).

 

Sofia Khvichia (sündinud 2002) alustas klaveriõpinguid kuueaastaselt Nõmme muusikakoolis Vladimira Ljutova klassis. Alates 2016. aastast jätkas ta õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Marja Jürissoni ja Age Juurikase juures. Hetkel õpib Sofia Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Age Juurikase ja prof Peep Lassmanni klassis.
Sofia on aastate vältel olnud aktiivne ja edukas konkursidel osaleja. 2019. aasta novembris sai temast IX Eesti pianistide konkursi finalist ning Eesti klaveriõpetajate ühingu preemia laureaat. 2021. aastal esines ta Mänttä muusikafestivalil Soomes. 2020. ja 2023. aastal pälvis Sofia Eesti Rahvuskultuuri Fondi Lilian Semperi nimelise stipendiumi.
Sofia on soleerinud Tallinna Kammerorkestri ja ERSO ees ning osalenud Mira Marchenko, Irina Zahharenkova, Eteri Anjaparidze, Mihkel Polli, Ada Kuuseoksa, Kalle Randalu, Alexander Kobrini jt meistrikursustel.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus