Academia aeterna. Hans-Gunter Locki autorikontsert

29.09.2023 kell 19:00
Black box

Ruumilised live-elektroonilised ja akusmaatilised heliteosed

Kõlavad viimastel aastatel sündinud elektroonilised teosed, mis ulatuvad ruumilistest välisalvestustest kuni sünteetiliselt genereeritud helimaastikuni, otsides kokkupuuteid looduse, linnakeskkonna, transpordivahendite ja helilooja enda strukturaalsete mõtete vahel.

TASUTA

Hans-Gunter Lock on EMTA elektroakustilise loomingu lektor ja EKA uusmeedia stuudio juhataja.

Helilooja ja muusikateadlane Hans-Gunter Lock on sündinud Saksamaal, Saale äärses Halles 1974. Eestis elab ja tegutseb ta alates 2000. aastast.
Hans-Gunter Locki looming hõlmab valdavalt elektroonilist ja elektroakustilist muusikat, kammerteoseid ning filmimuusikat.
Oma loomingus on ta korduvalt pöördunud kunstide sünteesi poole uurides valguse, video, teksti, liikumise ja heli ühendamise võimalusi ning interaktiivsete vahendite kasutamist. Hans-Gunter Locki loomingus on kindel koht ka eksperimentaalsetel püüdlustel ning ta on teinud mitmekülgset koostööd erinevate performance’i ja multimeediakunstnikega, sh Erik Alalooga, Loit Jõekalda, Teet Kask, Hille Karm, Liina Vedler, Allan Tõnissoo, Rait Rosin, Mai Sööt, Anna Aua.
Sageli tekivad koostöö käigus improvisatoorse iseloomuga teosed, mis ei pretendeeri enam ühe isiku täielikule autorlusele ega ka taasesitusele, sest tihti on teoste/projektide esitustingimused seotud kohaspetsiifika ja konkreetsete koostööpartnerite/kaasautoritega.

(Allikas: Eesti Muusika Infokeskus)

 

Kontserdi toetaja Eesti Kultuurkapital.

 

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus