Akadeemia koolikontsert. Ester Mägi 100

10.02.2022 kell 13:00
Suur saal

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor
Dirigeerivad EMTA kooridirigeerimise üliõpilased Rihards Zarinš, Hyonah Song, Mari Roos, Ode Pürg, Marius Raba, Miguel Gonçalves Silva, Meelis Kesperi
Kavas Mägi
Kontserti juhib Johan Randvere

TASUTA PILET FIENTAST JA TUND ENNE ALGUST KOHAPEALT

Klassiga külastamiseks palume registreeruda aadressil kontsert@eamt.ee

KAVA:

Ester Mägi (1922–2021)

„Viru lauliku mõtted“ (1984, tekst: Friedrich Reinhold Kreutzwald)

Dirigent Rihards Zarinš

 

„Igav liiv“ (1975, tekst: Debora Vaarandi)
„Suitsupääsuke“ (1997, tekst: Kalju Lepik)

Dirigent Hyonah Song

 

„Neenia“ (1993, tekst: Eino Leino)

Dirigent Mari Roos

 

„Laulikutele“ (1987, tekst: Juhan Liiv)

Dirigent Ode Pürg

 

„Isamaa“ (1996/2020, tekst: Juhan Liiv) / seade segakoorile: Toomas Kapten

Dirigent Marius Raba

 

„Unelaul“ (1962, tekst: rahvaluule)

Solist Ode Pürg
Dirigent Miguel Gonçalves Silva

 

„Pietà“ (1990/1995, tekst: setu rahvaluule)
„Siin mu rõõmumaa“ (1989, tekst: Hando Runnel)

Dirigent Meelis Kesperi

Kord kuus toovad akadeemia koolikontserdid Eesti kõige uuemale kontserdilavale oma ala silmapaistvad noored muusikud. Iga kontserdi kava on eriilmeline – kuulda saab mitmesuguseid instrumente, ansambleid, orkestrit ja koori. Muusikapalade vahele räägib EMTA doktorant ja pianist Johan Randvere põnevaid lugusid muusikaajaloost ja muusikast üldisemalt.

Muusika- ja teatriakadeemia koolikontserdid teeb eriliseks see, et lapsed, noored ja õpetajad on oodatud välja tulema oma harjumuspärasest keskkonnast ning külastama EMTA suurt saali, et näha ja kogeda kontserdilkäigu ilu ning erakordsust. Alles kolmandat hooaega kasutuses olev akadeemia esindussaal paistab silma oma maailmatasemel akustika, kauni sisearhitektuuri ning kaasaegsete tehniliste lahenduste poolest. Kuna otsene kontakt muusika ja muusikuga on eriline ning pakub suuremat elamust, kui muusika kohta raamatust lugemine, annavad EMTA koolikontserdid suurepärase võimaluse rikastada kooliõpilaste haridusteed.

Tule koolist kontserdile!

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alates 1.11.2021 peavad üritusele pääsemiseks COVID tõendi esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. Kohapeal testimist ei toimu. Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus