ARVO LEIBUR (viiul) ja JOHAN RANDVERE (klaver)

08.02.2023 kell 19:00
Suur saal

Kavas naisheliloojate looming: Tšetšulin, Netzel, Bronsart, Mägi, Kruusmaa, Boulanger, Price, Schumann, Veismane

PILET 10 € FIENTAST JA PILETILEVIST

(üli)õpilased ja pensionärid tasuta

Sissepääsuks vajalik tasuta pääse Fientast! Palun võta kaasa soodustust tõendav dokument!

 

Tunnustatud viiulisolist Arvo Leibur ning Eesti üks noorema generatsiooni säravamaid pianiste Johan Randvere toovad publikuni valiku naisheliloojate-interpreetide loomingust, kes olid aktiivsed loovisiksused 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses Euroopas (Agnes Tšetšulin, Laura Netzel, Ingeborg von Bronsart, Lili Boulanger) või Ameerikas (Florence Price). Kontserdil kõlab mitu Eesti esiettekannet. Kavast ei puudu ka eesti muusika (Ester Mägi, Allison Kruusmaa). Kontsert pakub suurt avastamisrõõmu nii kuulajatele saalis kui ka esitajatele endale.

Arvo Leibur on olnud üle kahekümne aasta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister. Lisaks interpreeditegevusele on Leibur Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliõppe juht. 2005. aastal omistati talle Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia panuse eest ERSO kõlapildi kujundamisse ja silmapaistva solistitegevuse eest. Leibur töötas 12 aastat Hollandis orkestrite kontsertmeistrina. 2008. aastal omistati talle Hollandi Kuningriigi Oranje-Nassau orden ning 2015. aastal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kaaluka panuse eest Eesti muusikaellu ja keelpillikultuuri arengusse.

Solisti ja kammermuusikuna on Leibur andnud kontserte kogu Euroopas. Ta on salvestanud sooloplaadi “Euroopa virtuoosid” Corelli, Paganini, Handoškini, Kuulbergi, Bulli ja Wieniawski muusikaga, koos pianist Vardo Rumesseniga firmale BIS albumi Tubina viiuliteostega, lisaks mitmeid CD-plaate (“Viva España”, “Tango King Astor Piazzolla”, “Drama”) koos Terje Terasmaa ja Heiki Mätlikuga.

Johan Randvere on arvukate tunnustuste ja konkursivõitudega pärjatud pianist. Tema lavakogemus hõlmab ülesastumisi mainekates saalides nagu New Yorgi Carnegie Hall, Vancouveri Chan Center, Milano Puccini nim saal jt, ning soleerimist paljude orkestrikoosseisude ees, sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Läti Riiklik Sümfooniaorkester ja Vanemuise Sümfooniaorkester. Randvere on pälvinud kultuurkapitali aastapreemia „Ela ja sära“ (2017) ning Eesti Interpreetide Liidu stipendiumi.

 

Korraldaja: EMTA kontserdi- ja etenduskeskus