Barokkmuusika kontsert

09.05.2024 kell 18:00

Teatri- ja Muusikamuuseumi Peeter Süda nimeline saal

TASUTA

Kavaleht

Madleen Kristen Alasi (barokkviiul)

Villu Vihermäe (barokktšello, viola da gamba)

Reinut Tepp (klavessiin)

Kavas 17. sajandi II poole itaalia, saksa ja prantsuse muusika, sonaadid barokkviiulile ja basso continuole

Madleen Kristen Alasi (2003) muusikaõpingud algasid 2011. aastal Keila Muusikakoolis Lena Laasi viiuliklassis. Gümnaasiumiõpinguid jätkas ta Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikaklassis, erialaõpetajaks Katrin Talmar. Madleen Kristen on edukalt esinenud nii regionaalsetel kui ka vabariiklikel konkurssidel ning täiendanud end erinevatel meistrikursustel. 2022. aasta septembris jätkas Madleen Kristen klassikalise viiuli õpinguid Triin Ruubel-Lillebergi käe all Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning on kaks aastat tegelenud aktiivselt varajase muusika ja barokkviiuliga. Juhendajateks on olnud Aira Maria Lehtipuu (Soome), Anthony Marini (USA/Soome), Peter Spissky (Slovakkia/Taani) ning Aureliusz Golinski (Poola). Madleen Kristen on korduvalt üles astunud vanamuusika maastiku professionaalidega nagu Reinut Tepp ja Villu Vihermäe ning teinud kaasa erinevates Eesti varajase muusika koosseisudes nagu Floridante, Corelli Consort, Kammerkoori Voces barokkorkester, Haapsalu Vanamuusikafestivali orkester ning Tallinna Barokkorkester. 2023. aasta septembrist alates on Madleen Kristen Euroopa Liidu Barokkorkestri liige ning on mänginud tippmuusikute ja -dirigentide nagu Enrico Onofri ja Francesco Corti käe all. Lisaks muusikale on Madleen Kristen varasemalt tegelenud 14 aastat võistlustantsuga ja õppinud klassikalist laulu metsosopran Tuuri Dede juures.

 

Villu Vihermäe on õppinud tšellot Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Henry-David Varema juures. Aastatel 2008–2011 täiendas ta end Leipzigi Muusika- ja Teatrikõrgkoolis prof. Peter Hörri juhendamisel. Ta mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat ning on esinenud solisti ja kammermuusikuna Baltimaades, Saksamaal, Austrias, Itaalias, Inglismaal ja Soomes. Ta on töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris ja Tallinna Kammerorkestris. Lisaks klassikalisele tšellole mängib Villu alates 2004. aastast ka barokktšellot ning kuulub mitmetesse ansamblitesse, sh Corelli Consort, Corelli Barokkorkester ja ansambel Floridante. 2015. aastast mängib Villu viola da gambat ning on sellel alal end  täiendanud Peeter Klaasi, Markus Kuikka ja Arvo Haasma juures. Alates 2016. aastast kuulub ta gambakonsorti väike rinG. 2017 on Villu Vihermäe Hiiumaal toimuva festivali Gambavaim kunstiline juht ja eestvedaja 

 

Reinut Tepp alustas muusikaõpinguid Tallinna 7. keskkooli klaveriklassis (Samuel Lazikin) ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (Ell Saviauk) ning Tallinna Konservatooriumis (prof. Laine Mets). 1993. a. jätkusid õpingud EMA magistrantuuris prof. L. Metsa klaveriklassis ja Imbi Tarumi klavessiiniklassis. Ta on täiendanud end Huguette Dreyfus’i kursustel. Reinut Tepp on teinud koostööd kollektiividega nagu Tallinna Barokkorkester, Baltic Baroque, Corelli Consort, Rondellus, Tallinna Kammerorkester, Sinfonietta Riga ja Swedish Chamber Orchestra Örebro. 1998. aastast on ta tegev klavessinistina kammerorkestris Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer), kellega on esinenud arvukatel kontsertidel üle kogu maailma (Carnegie Hall, Royal Albert Hall, Tokyo Suntory Hall jne.). Reinut Tepp õpetab G. Otsa nim Muusikakoolis klavessiini ja kammermuusikat ning on sealse barokkmuusika ansambli “Nova Casa” kunstiline juht. Samuti töötab ta õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

 

Korraldaja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskusega