Kooridirigeerimise avalik magistrieksam. Segakoor Cantus ja dirigent Martin Trudnikov

25.05.2021 kell 20:00
Suur saal

Kaastegev keelpillikvintett koosseisus Toomas Hendrik Ellervee (viiul), Annelize Vlasenko (viiul), Kristjan Kannukene (vioola), Marten Meibaum (tšello), Martin Kullamaa (kontrabass)
Solistid Marianne Leibur (vokaal), Rain Rämmal (klaver)
Kavas Dobrogosz, Barber, Bizet, Uusberg, Leibur/Aimla (maailmaesiettekanne)

TASUTA PÄÄSE FIENTAST

KAVA:

Georges Bizet (1838–1875)

„L’Arlésienne“ süit nr 1 (1872)

III Adagietto

 

Pärt Uusberg (1986)

„Kodule“ (2010)

 

Samuel Barber (1910–1981)

„Adagio“ keelpillidele op. 11

 

Steve Dobrogosz (1956)

„Missa“ segakoorile ja jazz-sekstetile (1992)

 

Marianne Leibur (1995)

„Eile, täna, homme“ (esiettekanne, seade Siim Aimla)

 

Segakoor Cantus

Keelpillikvintett

Rain Rämmal (klaver)

Marianne Leibur (vokaal)

 

Marianne Leibur (1995) on laulja ja viiulimängija. Ta tegutseb solistina, osaleb viiuldajana projektorkestrites ja -koosseisudes ning kirjutab muusikat omanimelisele ansamblile, kellega on salvestanud ka peaaegu terves mahus autoriloomingust koosneva debüütalbumi. Teosele „Eile, täna, homme“ on kontserdiks uue kooriseade teinud tuntud jazzmuusik ja arranžeerija Siim Aimla. Teos on kirjutatud Ellen Niidu sõnadele.

Rain Rämmal (1985) on äärmiselt laia ampluaaga muusik, tema viljeldavate muusikažanrite hulka kuuluvad klassika, popmuusika, jazz, rock, akustiline ja elektrooniline muusika. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning on ansamblite James Werts World Project, Tanel Ruben & Victoria, Külalised ja Ivo Lille Group klahvpillimängija. Lisaks on ta esitanud klassikalist repertuaari koos Eesti Kaitseväe Orkestriga. 2011. aastal mängis Rämmal noorte laulupeo „Maa ja ilm“ ning 2017. aastal noorte laulupeo „Mina jään“ saatebändis.

Martin Trudnikov (1995) on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli rütmimuusika akordioni erialal Tiit Kalluste juhendamisel. Ta on omandanud bakalaureusekraadi muusikapedagoogika erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (2019) ning on lõpetamas õpinguid magistriastmes kooridirigeerimise erialal prof Toomas Kapteni käe all. Lisaks on ta täiendanud ennast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Arvo Volmeri, Paul Mägi ja Vello Pähna orkestridirigeerimise meistrikursustel. Martin Trudnikov on teinud dirigendina koostööd mitmete kollektiividega, sh EMTA segakoor, ETV tütarlastekoor, EMTA sinfonietta, segakoor Cantus, Tapa segakoor Leetar, Järlepa Hoovikoor, Kassisaba jazzmuusikute koor ning Tallinna akadeemiliste organisatsioonide segakoor In Corpore. Akordionisti ja popmuusika viljelejana on Martin Trudnikov ansambli Sadamasild liige ning Ansambel Horoskoop asutaja ja solist ning teinud koostööd mitmete Eesti tuntud lauljatega.

Rapla segakoor Cantus on asutatud 1964. aastal. 1988. aastani tegutses koor Rapla Tarbijate Kooperatiivi segakoori nime all. Asutajateks ja esimesteks koorijuhtideks olid Laila Hakkaja ja Ülo Väling. Alates hooajast 2019/2020 on koori kunstiline juht ja peadirigent Toomas Kapten. Eelnevatel aastakümnetel on koori peadirigendid olnud Linda Kardna, Ants Üleoja ja Vahur Soonberg. Koor on osalenud mitmetel koorikonkurssidel Eestis, Itaalias, Austrias ja Saksamaal ning saavutanud seal auhinnalisi kohti.

NB! Palume kanda Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvatel kontsertidel, etendustel, konverentsidel ja muudel sündmustel maski. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume jälgida infot www.emtasaalid.ee

Korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia