Doktorikontsert „Feather’s Allure”. Doğaç İşbilen
13.06.2025 kell 19:00
Black box
TASUTA
Doğaç İşbilen (helilooming)
Kaastegevad Marta Ojasoo (sopran), Burhan Hatinoğlu (visuaalrežissöör), Eren Kasapoğlu (helirežissöör)
Kavas Doğaç İşbilen
Doğaç İşbilen on üle 15-aastase kogemusega helilooja, kes on andnud üle 40 kontserdi maailma eri paikades, kohtunud tuntud heliloojatega, nagu Thomas Adès, Chaya Czernowin ja Toshio Hosokawa. Ta on võitnud oma teostega viis auhinda kontserdi, viiulisonaadi, sooloklaveri, kvarteti ja koori valdkonnas, sealhulgas tema esimene teos – klaverikontsert.
Sopran Marta Ojasoo oli juba 5-aastaselt Vanemuise teatri laval Imre Kálmáni operetis „Krahvinna Mariza” (Thomas Wiedenhoferi lavastuses). Ta lõpetas oma esmase muusikalise hariduse klaveri erialal Lasnamäe Muusikakoolis Anu Pärna klassis. Tee vokaalmuusikuks saamiseni algas tal Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis Arete Kerge juhendamisel. Ojasoo omandas bakalaureusekraadi 2023. aastal Nadia Kuremi lauluklassis ning jätkab õpinguid magistrantuuris. Sügisel 2022 osales Marta Eliisa Suni Lied-duo meistrikursusel ja talvel 2023 käis ta end täiendamas saksa aariate süvakursusel Läti Muusikaakadeemias (prof Manuela Uhl) ning kevadel Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias itaaliakeelsete ooperiaariate foneetika meistrikursusel (prof Leonardo de Lisi). Ta on külastanud ka Perrine Madoeufi (Prantsusmaa) ja Risto Joosti meistrikursusi.
Kevadel 2022 pälvis Marta koos pianist Susanna Liisa Onoperiga EMTA VI Lied-duo konkursil 2. koha. Sama aasta sügisel sai Ojasoo Mart Saare lauljate konkursil 3. koha laureaadiks.
Marta repertuaari kuuluvad ooperi ning vaimuliku muusika aariad ja romansid nii saksa, itaalia, vene, prantsuse kui eesti keeles. Marta rollide hulka kuulub Papagena ning II daam W. A. Mozarti ooperist „Võluflööt” ning Juliet B. Britteni ooperist „Väike Korstnapühkija”.
Eren Kasapoğlu on helirežissöör ja -disainer, kellel on üle 10 aasta kogemust muusikaproduktsiooni, miksimise ja masterdamise, samuti filmi helidisaini, välisalvestuste ja lõppmiksi alal. Pärast muusikamagistri kraadi omandamist Istanbuli Tehnikaülikoolis, spetsialiseerudes helitehnikale ja -disainile, jätkas ta õpinguid Tallinna Ülikoolis, kus õppis Eesti-uuringute magistriõppes. Aastal 2016 asutas Eren Kasapoğlu stuudio Studio912, kus ta mängis olulist rolli kontsertide ja live-sündmuste korraldamisel, filmide helimontaažis ning spetsialiseerus muusikaproduktsioonile, eriti miksimisele ja masterdamisele. Praegu töötab ta vabakutselise miksi- ja salvestusinsenerina muusikavaldkonnas ning heli monteerija ja disainerina filmiprojektides.
Burhan Hatinoğlu on vabakutseline filmitegija, kellel on viis aastat kogemust võtte, montaaži ja värvikorrektsiooni alal. Ta on lõpetanud dokumentaalfilmi magistriõpingud Balti Filmi- ja Meediakoolis. Hetkel töötab ta High Voltage stuudios kaameratehnikuna ning on Tallinna Ülikoolis külalisõppejõud, andes loenguid visuaalsest kompositsioonist.
Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus