Doktorikontsert. Valle-Rasmus Roots (dirigeerimine)

16.06.2023 kell 19:00
Suur saal

Orkester Helikunst
Solist Sten Lassmann (klaver)
Kavas Mozart, Stravinski

TASUTA

Kavas:

Wolfgang Amadeus Mozart. Klaverikontsert nr 27 B-duur KV 595 (I-III)
Igor Stravinski. „Dumbarton Oaks“ (I-III)
Wolfgang Amadeus Mozart. Sümfoonia nr 33 B-duur KV 319 (I-IV)

 

Valle-Rasmus Roots on tšellist ja dirigent. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadiga nii tšello (2020) kui ka orkestridirigeerimise erialal (2022). Hetkel jätkab ta samas doktorant-nooremteadurina prof Arvo Volmeri ja prof Toomas Siitani juhendamisel. Roots on vahetusüliõpilasena õppinud Kunstide Ülikoolis Berliinis ja Sibeliuse Akadeemias Helsingis. Ta on vabariiklike ja rahvusvaheliste konkursside laureaat, orkestri Helikunst asutaja ja dirigent. Roots mängib Celeste Farotti instrumendil, mille on tema kasutusse andnud Eesti Pillifond.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia interpretatsiooniosakonna klaveri vanemlektor Sten Lassmann on Eesti üks väljapaistvamaid kontsertpianiste. Ta on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Ivari Ilja klaveriklassis, Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias prof Ian Fountaini juhendamisel ning on end täiendanud ka Pariisi Konservatooriumis prof Brigitte Engerer’ käe all. 2013. aastal kaitses Lassmann doktorikraadi Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias (PhD in Performance Practice) ning tal ilmub Londonis koostöös plaadifirmaga Toccata Classics seeria „Heino Eller – Complete Piano Music”, mille kogupikkuseks on plaanitud 9 CD-d.

Lisaks esikohale VI vabariiklikul pianistide konkursil Tallinnas (2002) on Sten Lassmann saavutanud auhinnalisi kohti mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel. Ta on XIV Heino Elleri nimelise muusikapreemia (2011) ja Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2015, 2020) laureaat ning 2018 valiti Lassmann Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia liikmeks (ARAM).

Kontserdil kandvat rolli mängiv orkester Helikunst loodi aastal 2022 ja on tänaseks üles astunud juba seitse korda. Orkestri moodustavad noored muusikud, kes usuvad kunstmuusikasse. Helikunst püüab oma tegevuses plakatlike kunstihägustuste asemel kunstmuusikale orienteeritud identiteeti hoida. Orkestriga on soleerinud mitmed Eesti noorema põlvkonna solistid, nt metsosopran Karis Trass, pianist Sten Lassmann, tšellist Marcel Johannes Kits, viiuldajad Katariina Maria Kits, Hans Christian Aavik jt.

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.