Improõhtu. „Sfäärid“

21.03.2025 kell 19:00

Kammersaal

TASUTA

Kristjan Kannukene (vioola), Teemu Mustonen (löökpillid), Jaak Sikk (klaver)

Kavas Kannukene, Redman, Castrillón

Kristjan Kannukene on eesti vioolamängija, laulja, elektrikitarrist, helilooja, improviseerija ja intermeedia kunstnik, kelle loomingus kohtuvad erinevad traditsioonid ja esteetikad. Klassikaline ja rokkmuusika on loonud sümbiootilisi vorme tema loomingus, alates elektrikitarriga Bachi viiulikontserdi esitamisest kuni vioolaga ERSO ees rokksoolo improviseerimiseni. Kannukene on esitanud oma kompositsioone teiste seas Londoni Wigmore Hallis ja New Yorgi Metropolitan kunstimuuseumis ning andnud välja debüütplaadi „333“, alates millest on ta keskendunud oma esimese interaktiivse heliskulptuuri „9“ loomisele. Tema kunstiline fookus on hääle ja vioola sümbioosi leidmisel ning selle sidumisel teiste kunstiliikidega. Kannukene on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaks magistrantuuri cum laude nii klassikalise vioola kui kaasaegse improvisatsiooni erialal. Ta on täiendanud end aastal 2018/19 Londoni Trinity Labani konservatooriumis ning aastal 2024 Luzerni Kunstide Ülikooli magistriprogrammis „Music and Art Performance“ ja Zürichi Kunstide Ülikooli interdistsiplinaarkunsti täiendõppeprogrammis „CAS Creation and Scenario in Music“.

Teemu Mustonen on Helsingis tegutsev improvisatsiooniline löökpillimängija. Ta uurib trummikomplektide ja nende ettevalmistuse võimalusi nii soolo- kui ka ansamblikontekstis. Mustonen esineb laialdaselt erinevates ansamblites ja projektides.

Jaak Sikk on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia improvisatsiooni- ning avatud notatsiooni õppejõud, pianist, loovuurija ning improvisaator. Sikk alustas õpinguid klassikalise pianistina, saavutades õpinguaastatel erinevaid preemiaid kodumaistel ning rahvusvahelistel klaverikonkurssidel. Alates magistrantuurist 2014 pöördus tema huvi vabaimprovisatsiooni valdkonna poole, milles ta aastal 2020 doktorikraadi omandas. Erilist rõhku on Sikk improviseerimisel ja selle uurimisel pannud multimodaalse kujutluse rakendamisele. Alates 2020 õpetab ta EMTA-s avatud notatsiooni. Ambivalentsete noodistuste tõlgendamisel põhineb ta semiootilisel kontseptsioonidel (Saussure, Peirce, Kulvicki, Lotman, Tarasti jt). Jaak Sikk on improviseerijana esinenud Soomes, Leedus, Saksamaal, Itaalias, Ühendkuningriigis, Austrias jm ning ta on paljudes muusikaülikoolides improvisatsioonialaseid meistrikursuseid läbi viinud.

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus