IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss. Finaalvoor

03.12.2021 kell 19:00
Suur saal

Soleerivad IV Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi finalistid
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Arvo Volmer

PÄÄSE HINNAGA 10/5 € FIENTAST

25. novembrist 3. detsembrini leiab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aset IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss, millest võtab osa 33 noort klaverimängijat 13 riigist.

Järjekorras neljanda Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi kõik kolm vooru toimuvad EMTA suures saalis. Osalejaid hindab rahvusvaheliselt tunnustatud pianistidest koosnev žürii koosseisus Eteri Andjaparidze (esinaine, Gruusia/USA), Ivari Ilja (Eesti), Juris Kalnciems (Läti), Antti Siirala (Soome) ja Igor Cognolato (Itaalia). Finaalvooru pääsenud kuus parimat astuvad 2. ja 3. detsembri õhtutel üles koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga dirigent Arvo Volmeri juhatusel.

Lisaks pianistidele Eesti lähiriikidest võõrustab konkurss muu hulgas klaverimängijaid Hispaaniast, Prantsusmaalt, Indoneesiast, Korea Vabariigist, Jaapanist ja Hiinast. “Loodan, et vaatamata pandeemiast tingitud keerulisele olukorrale ning avalikel üritustel kehtivatele piirangutele pakub konkurss põnevust ja meeldejäävaid kunstielamusi, avastab uusi talente ning annab lavakogemusi, millele on edaspidises loomingulises elus kindel toetuda,” kommenteeris rektor Ilja. 

Konkursi kava ja reeglitega on võimalik tutvuda kodulehel ning Facebookis.

Varasemalt on Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võitnud Mihkel Poll (2006), Kristi Kapten (2011) ja Anna Szałucka (2016).

Konkursi ajakava:

25. november 11.00 / Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
Loosimine

26.–28. november 10.00 / Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
I voor

29.–30. november 10.00 / Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
II voor

2.–3. detsember 19.00 / Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
Finaalvoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Arvo Volmer

Konkursist on võimalik osa saada ka otseülekannete vahendusel.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alates 1.11.2021 peavad üritusele pääsemiseks COVID tõendi esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 enne üritust ning test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Lisaks aktsepteeritakse ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust. Kohapeal testimist ei toimu.

Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument. 

Konkursi korraldajad: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Pianistide Liit.