Jazz akadeemias. „Sümbioos“

30.10.2021 kell 19:00
Suur saal

EMTA sinfonietta, jazzmuusika eriala solistid ja rütmigrupp
Kunstiline juht Raul Sööt
Kavas Raul Söödi arranžeeringud läbi kahe aastakümne: Agan, Tafenau, Kärmas, Paal, Sööt

TASUTA PILET FIENTAST

Laupäeval, 30. oktoobril kell 19 toimub EMTA suures saalis sarja „Jazz akadeemias“ raames väga eriline sündmus pealkirjaga „Sümbioos“, kus kohtuvad EMTA sinfonietta ja jazzmuusika eriala tudengid. Kontserdi kunstiline juht ning dirigent on saksofonist, helilooja ja EMTA õppejõud Raul Sööt. Esitusele tulevad Söödi enda kompositsioonid ning arranžeeringud Raivo Tafenau, Ain Agana, Maian Kärmase ja Aleksander Paali loomingust.

Kontserdi peamine idee on noorte klassikaliste ja jazzmuusikute kohtumine – sümbioos, mille keskmes on keelpillid ja rütmisektsioon, neile lisandub terve rida soliste ja aeg-ajalt ka orkestri puhkpillirühm. Raul Söödi arranžeeringud pärinevad Raivo Tafenau ja Ain Agana koostöödest Tallinna Kammerorkestriga, Maian Kärmase albumilt „Tuigutuled“ ning Aleksander Paaliga kahasse kirjutatud teosest sajale muusikule projekti „9 hümni vabadusele“ raames. Söödi enda lood on pärit autorikavast „Kui sisemine dialoog vaikib“, lisaks kõlab ka üks täiesti uus pala.

Kontserdi solistid on EMTA jazzmuusika eriala tudengid: lauljad Anett Tamm ja Rebecca Pütsep, saksofonistid Tobias Tammearu ja Allan Kaljaste, kitarristid Robin Mäetalu ja Alex Verlin, pianist Klavs Ābols, vibrafonist Tiit Joamets, bassistid Robert Nõmmann ja Kristjan-Robert Rebane ning trummarid Kristjan Mängel ja Aapo Watanen, kes kõik on ennast Eesti jazzilavadel juba suuremal või vähemal määral näidanud.

Alates Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika eriala loomisest 2004. aastal läks akadeemia kammersaalis käima populaarne kontserdisari „Jazz akadeemias“, mille esinejateks olid jazzmuusika eriala tudengid ning külalisõppejõud maailma eri paigust. Vahepeal liikusid jazziüritused tänu uute kontserdipaikade avamisele akadeemia majast välja, kuid nüüd on EMTA black box’i näol olemas kaasaegne saal, kus vahepeal soiku jäänud sari taaselustada. Sel korral toimub sündmus EMTA suures saalis, kus jõud ühendavad nii jazzmuusika eriala rütmisektsioon, solistid kui ka sinfonietta. „Jazz akadeemias“ kutsub kuulama!

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud  inimesed. Alla 18-aastastel lastel ja noortel tõendi esitamise kohtustust ei ole. Täpsem info: www.kul.ee/covid-tervisetoend. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus