Jazz akadeemias. „Sümbioos“

30.10.2021 kell 19:00
Suur saal

EMTA sümfoniettorkester, jazzmuusika eriala solistid ja rütmigrupp
Kunstiline juht ja dirigent Raul Sööt
Kavas Raul Söödi arranžeeringud läbi kahe aastakümne: Agan, Tafenau, Kärmas, Paal, Sööt

TASUTA PILET FIENTAST

Sel laupäeval, 30. oktoobril kell 19 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis sarja „Jazz akadeemias“ raames eriline sündmus pealkirjaga „Sümbioos“, kus kohtuvad akadeemia sümfoniettorkester, džässmuusika eriala solistid ja rütmigrupp. Kontserdi kunstiline juht ja dirigent on akadeemia vanemlektor, saksofonist, helilooja Raul Sööt. Esitusele tulevad Söödi enda kompositsioonid ning arranžeeringud Raivo Tafenau, Ain Agana, Maian Kärmase ja Aleksander Paali loomingust.

Kontserdi peamine idee on interpretatsiooni ja džässmuusika erialade kohtumine – sümbioos, mille keskmes on keelpillid ja rütmisektsioon, neile lisandub terve rida soliste ja aeg-ajalt ka orkestri puhkpillirühm. Raul Söödi arranžeeringud pärinevad Raivo Tafenau ja Ain Agana koostöödest Tallinna Kammerorkestriga, Maian Kärmase albumilt „Tuigutuled“ ning Aleksander Paaliga kahasse kirjutatud teosest sajale muusikule projekti „9 hümni vabadusele“ raames. Söödi enda lood on pärit autorikavast „Kui sisemine dialoog vaikib“, lisaks kõlab ka üks uus teos.

Kontserdi solistid on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia džässmuusika eriala üliõpilased: lauljad Anett Tamm ja Rebecca Pütsep, saksofonistid Tobias Tammearu ja Allan Kaljaste, kitarristid Robin Mäetalu ja Alex Verlin, pianist Klavs Ābols, vibrafonist Tiit Joamets, bassistid Robert Nõmmann ja Kristjan-Robert Rebane ning trummarid Kristjan Mängel ja Aapo Watanen, kes kõik on ennast Eesti džässilavadel juba suuremal või vähemal määral näidanud.

Alates Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika eriala loomisest 2004. aastal läks akadeemia kammersaalis käima populaarne kontserdisari „Jazz akadeemias“, mille esinejateks olid jazzmuusika eriala tudengid ning külalisõppejõud maailma eri paigust. Vahepeal liikusid jazziüritused tänu uute kontserdipaikade avamisele akadeemia majast välja, kuid nüüd on EMTA black box’i näol olemas kaasaegne saal, kus vahepeal soiku jäänud sari taaselustada. Sel korral toimub sündmus EMTA suures saalis, kus jõud ühendavad nii jazzmuusika eriala rütmisektsioon, solistid kui ka sinfonietta. „Jazz akadeemias“ kutsub kuulama!

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud inimesed. Alla 18-aastastel lastel ja noortel tõendi esitamise kohtustust ei ole. Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski. Täpsem info: www.kul.ee/covid-tervisetoend. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus