Kontserdisari „Lõunapaus muusikaga”

17.09.2024 kell 13:00

Suur saal

TASUTA

Kavaleht

Kontserdisari „Lõunapaus muusikaga”

Katariina Tammemägi (viiul), Tiit Tomp (klaver), Reet Ruubel (klaver),

EMTA tšelloansambel Ekke Rainer Arndt, Evelin Uue, Paula-Riin Selis, Nicolas Concheiro

Kavas Rahmaninov, Szymanowski, Saint-Saëns, Pärt

Kavas:
Camille Saint-Saëns. Introduktsioon ja Rondo capriccioso

Arvo Pärt „Summa“

Karol Szymanowski. Variatsiooni b-moll, op.3

Arvo Pärt „Da pacem Domine“

Eesti viiuldaja ja solist Katariina Tammemägi on viiulimänguga võlunud publikut nii kodumaal kui ka teistes riikides. Ta alustas viiuliõpinguid varases lapsepõlves Raeli Florea juures Tallinna Muusikakeskkoolis, lisaks on teda juhendanud ka Stanislav Pronin. Hetkel õpib Tammemägi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Triin Ruubel-Lillebergi juhendamisel. Ta on saavutanud märkimisväärseid tulemusi mitmetel konkurssidel ja festivalidel. Tammemägi kirglik ja väljendusrikas mängustiil ning pühendumus muusikale on teinud temast tõusva tähe klassikalise muusika maailmas. Ta soovib läbi oma muusika Eestit esindada ning pakkuda publikule värvikaid ja jutustavaid elamusi.

Reet Ruubel on õppinud klaveri erialal Tallinna Muusikakeskkoolis Tiina Kuriku juures ja Tallinna Konservatooriumis prof Kalle Randalu klaveriklassis. Hiljem omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ka magistrikraadi kammeransambli erialal (juhendajad Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske). Juba õpingute ajal kõrgkoolis alustas Ruubel tööd kontsertmeistrina keelpillikateedris, kus peamiselt töötas prof Tõnu Reimanni viiuliklassis. Aastatel 2006–2008 oli ta kontsertmeister Saksamaal Rostocki muusika- ja teatrikõrgkoolis prof Petru Munteanu viiuliklassis. Ruubeli pikaaegne lavapartner on olnud viiuldaja ja dirigent Mikk Murdvee. Reet Ruubel on palju aastaid olnud kontsertmeister rahvusvahelisel Pärnu muusikafestivalil Järvi Akadeemia
dirigeerimiskursustel ja keelpilli meistriklassides osalevatele tudengitele. Samuti on ta osalenud Eesti Klaveriorkestri koosseisus rahvusvahelistel festivalidel Hiinas, Ameerikas ja Euroopas.

Kuueaastaselt tšellot õppima asunud Ekke Rainer Arndtil on olnud kolm õpetajat: kauaaegne  Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri tšellist Evi Olt Tallinna Muusikakoolis, Mart Laas Tallinna Muusikakeskkoolis ja MUBA-s ning prof Henry-David Varema Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Alates 13. eluaastast on Arndt kõikidel suvedel mänginud orkestrites Itaalias (ESYO), Hollandis (Concertgebouworkest Young) ja Eestis (Järvi Akadeemia noorte  sümfooniaorkester) ning osalenud viimasel neljal suvel Järvi Akadeemia meistriklassides (õpetajad Paul Suss, Marcel Johannes Kits ja Marko Ylönen). Arndt on erinevate orkestrite ees soleerinud alates üheksandast eluaastast. Muusikaõpingutega on kaasnenud huvitavad kogemused ERSO-s, Kristjan Järvi  Ensemble’is, Põhjamaade Sümfooniaorkestris ning salvestused erinevate Kristjan Järvi projektidega Eesti Raadio stuudios ning solistina Läti Raadios, kui Arndt võitis rahvusvahelisel Augusts Dombrovskise nim konkursil oma vanuseklassis teise koha ja eripreemia.

Evelin Uue lõpetas 2024. aastal Heino Elleri Muusikakooli ning jätkab tänavu sügisest õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema tšelloklassis. Ta on osalenud Troels Svane, Indrek Leivategija, Wayne Foster-Smithi, Ēriks Kiršfeldsi ja Henry-David Varema meistriklassides, mitmel üleriigilisel konkursil ning on mitmekordne Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivali laureaat. Alates 2020. aastast on Uue teinud koostööd Maarjamaa Filharmoonikutega, lisaks on ta mänginud Järvi Akadeemia noorte sümfooniaorkestris, KRATT festivali sümfooniaorkestris ja Eller Sümfonietis.

Paula-Riin Selis alustas tšelloõpinguid 6-aastaselt Nõmme Muusikakoolis Lembi Metsa käe all ning lõpetas 2019. aastal Ruslan Petrovi juures.
Aastast 2019 õppis ta Tallinna Muusikakeskkoolis Mart Laasi tšelloklassis ning käesoleval aastal lõpetas Laasi juhendamisel MUBA. Lõpetajate galakontserdil oli tal võimalus esitada MUBA sümfooniaorkestriga Elgari tšellokontserdi esimene osa. Selis on osalenud Hayoung Choi, Marcel Johannes Kitse, Indrek Leivategija, Martti Rousi ja Ēriks Kiršfeldsi meistriklassides ning saavutanud vabariiklikel noorte keelpillimängijate
konkurssidel ja festivalidel mitmeid märkimisväärseid tulemusi.

Nicolas Concheiro on sündinud Hispaanias Coruña linnas ning alustas tšelloõpinguid viieaastaselt Emma Urango käe all. Kaheksa-aastaselt jätkas ta õppimist Juan Antonio Almarza juures koolis Conservatorio Profesional de Música de A Coruña. 2018. aastal astus Concheiro Baskimaa muusikakõrgkooli Musikene, kus omandas bakalaureusekraadi Damian Martinezi klassis. Praegu õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris prof Henry-David Varema juhendamisel. Concheiro on osalenud Barbara Switalska (Santiago de Compostela
kuninglik filharmooniaorkester) ja Raul Miráse (Galiitsia sümfooniaorkester) meistriklassides.

Pianist Tiit Tomp on sündinud Brüsselis ning alustas klaveriõpinguid 6-aastaselt eraõpetaja käe all. Eestisse kolides jätkas ta
õppimist Tallinna Muusikakeskkoolis Martti Raide klaveriklassis. 2022. aastal astus Tomp Eesti Muusika-  ja Teatriakadeemiasse, kus õpib Mihkel Polli juures. Aktiivse kammermuusiku ja solistina on ta saavutanud tunnustust ja auhindu nii vabariiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel. Tomp on andnud soolokontserte Saksamaal ja Eestis ning musitseerinud Läti, Leedu ja Soome kontserdilavadel.

Pane kõrvale päevatoimetused ja tule naudi lõunast hetke klassikalise muusika saatel.
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kutsub 2024. aasta sügishooajal kuulajaid päevastele kontsertidele, mille programmist leiab kammermuusikat nii eesti- kui välismaiste heliloojate loomevaramust. Kontsertidel astuvad üles Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased ning õppejõud. Sarja „Lõunapaus muusikaga” kontserdid toimuvad kord kuus teisipäeviti.

Tee oma päevast pidupäev ja kingi endale muusikaelamus!

Kontsert kestab 40 minutit.

Kontserdisari „Lõunapaus muusikaga” toimub koostöös Tartu Ülikooli väärikate ülikooliga.

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus