Külaliskontsert

24.01.2020 kell 14:00
Tallinna Rootsi-Mihkli kirik

Frank Liebscher (saksofon, Saksamaa)
Kavas Bach

TASUTA

„Liebscher mängib Bachi!“

Oma tõlgendusega Johann Sebastian Bachi kuuest tšellosüidist (BWV 1007–12) baritonsaksofonile lõin kava, mis kaasaegsel ja värskel viisil jutustab instrumentaalmuusika kõrgaega tagasi ulatuva vana loo perfektset kõla taotlevast ajaloolisest ideaalist, uue instrumendi õrnast, kuid võimsast erootilisusest, interpretatsiooni ja improvisatsiooni paindlikust segunemisest, kunstnikuvabaduse kiusatustest ning heliloomingust lugu pidavast vastutusest.

Nautigem pärastlõunat täis väljenduslikku elujõudu ja ülevaid helinüansse, mis lähtuvad instrumendi piirangute asemel selle võimalustest. 

Frank Liebscher

 

Frank Liebscher on aktiivselt tegutsev saksofonist, arranžeerija ja helilooja. Ta on õppinud Illinois’ Ülikoolis, New Yorgi Manhattan School of Music’us ning omandanud doktorikraadi 2009. aastal muusikahariduse alal Leipzigi Muusika- ja Teatrikoolis, kus ta käesoleval ajal töötab muusikapedagoogika osakonna õppejõuna. Lisaks muusikaalasele haridusele on Liebscheril ka meditsiinialane haridus prekliiniliste uuringute valdkonnas.

Liebscheri peamiseks uurimisvaldkonnaks on muusikaõpetamise metodoloogia ning erihuviks muusikaliste oskuste arendamine ja motoorne õppimine. Sel teemal avaldas Leipzigi muusikakirjastus Pfefferkorn 2011. aasta augustis tema esimese raamatu „Mentales Training & Jazz Improvisation“. Lisaks rahvusvahelistele loengutele, töötubadele ja juhatuse liikme tööle tegutseb ta ka autori ja kriitikuna ning on õppekirjanduse kirjastuse Cornelsen Verlag konsultant Berliinis. 

Viimastel aastatel on ta pühendunud peamiselt Johann Sebastian Bachi tšellosüitide (BWV 1007–12) baritonsaksofonile tehtud arranžeeringute esitamisele originaalhelistikus ja -diapasoonis. Tegu on ainulaadse väljakutsega, millest innustatuna Liebscher alustas eelmisel aastal praeguseni kestvat Bachi 333. sünniaastapäevale pühendatud kontserttuuri, mille raames ta on esinenud Belgias, Taanis, Hollandis, Itaalias, Iisraelis, Ühendkuningriigis ja Saksamaal.

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus