Külaliskontsert. Fali Pavri, Aaron Shorr

19.10.2022 kell 19:00
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Suur saal

Kavas Ravel, Stravinski

TASUTA

Mumbais sündinud pianist Fali Pavri on nõutud solist, kammermuusik ja pedagoog, kelle ansamblipartnerite nimekiri sisaldab maailmakuulsaid interpreete nagu Mstislav Rostropovitš, David Geringas, Franz Helmerson, Nicola Benedetti, Ilya Gringolts, Andrew Marriner, Roderick Williams ja Mark Padmore ning ansambleid Vertavo Quartet, Leopold Trio ja Scottish Ensemble. Ta on saatnud üliõpilasena Mstislav Rostropovitšit ulatuslikul India kontsertturneel, üles astunud St Endellioni festivalil Richard Hickoxiga ja Scottish Promsil Šoti kuningliku rahvusorkestriga, andnud kontserte Wigmore Hallis tšellistide Wolfgang Schmidti ja Tim Gilliga, esinenud soolokontsertidega neljal mandril ning osalenud rahvusvahelistel festivalidel nagu Sangat (India), Langvad (Taani) ja Leamington-Spa (UK).

 

Fali Pavri on teinud koostööd BBC Radio 3-ga, esitades vähetuntud ja väljakutsuvat repertuaari, sh Alexander Goehri ja Galina Ustvolskaja loomingut, ning tema diskograafia peegeldab huvi kaasaegse muusika vastu. Ta on salvestanud Tim Gilliga kaks tunnustatud plaati Guild plaadifirmale, esitledes India helilooja John Mayeri nüüdisloomingut. Tšellist Robert Irvine’iga on ta Delphian plaadimärgile jäädvustanud Giles Swayne’i ja William Sweeney’ teoseid. Pianisti CD šveitsi helilooja Volkmar Andreae muusikaga on pälvinud International Record Review ihaldatud tunnustuse „IRR Outstanding“. Samuti on Pavri salvestanud Bournemouth sümfooniorkestri ja Šoti kuningliku rahvusorkestriga ning toonud esmaettekandele muusikat mitmelt nüüdisheliloojalt. Fali Pavri on pühendunud ja nõutud pedagoog, kelle õpilased on võitnud arvukalt auhinnalisi kohti rahvusvahelistel konkurssidel. Pianist on Šoti kuningliku konservatooriumi professor ning annab sageli meistriklasse, viimati Eestis, Soomes, Leedus, Küprosel, Indias, Lõuna-Aafrikas ja USA-s. Fali Pavri on õppinud Moskva konservatooriumis prof Viktor Meržanovi juures ning Londoni kuninglikus muusikaakadeemias Christopher Eltoni juhendamisel.

 

Ühendkuningriikides tegutsev pianist Aaron Shorr on rahvusvahelise karjääriga solist, kammermuusik ning pedagoog. Ta on soleerinud Londoni kuulsas kultuurikeskuses South Bank üle kolmekümne korra ning andnud arvukaid kontserte üle maailma, mh Itaalias, Saksamaal, Prantsusmaal, Hispaanias, Itaalias, Portugalis, Hollandis, Türgis, Austraalias, Hiinas, Jaapanis, Lõuna-Koreas, Mehhikos ning USA-s. Lisaks esineb ta regulaarselt Ühendkuningriikide mainekates kontserdipaikades nagu Wigmore Hall, St Martin-in-the-Fields ja St John’s Smith Square. Shorr on üles astunud paljudel mainekatel Euroopa festivalidel: BBC Proms, Menuhini festival, Müncheni biennaal, Hannoveri EXPO, Paganiniana festival Genovas, Veneetsia biennaal, Küprose rahvusvaheline kaasaegse muusika festival ja Istanbuli biennaal. Ta teeb koostööd ka selliste raadiotega nagu BBC Radio 3, BBC Scotland, Classic FM, Bavarian Radio, Swiss Classical Radio, ABC Australia ja WQXR New York. 

 

Aaron Shorr on salvestanud muusikat maailmakuulsatele plaadifirmadele nagu Naxos, Mettier, Olympia, NMC ja Meridian, ning tema Beethoveni teoste interpretatsioon koos Peter Sheppard Skaervediga on pälvinud laialdase tunnustuse. Shorr on esmaettekandele toonud muusikat heliloojatelt nagu Hans Werner Henze, George Rochberg, Sadie Harrison, David Matthews, Paul Moravec, Elliott Schwartz, Jorg Widmann, Michael Alec Rose, Jeremy Dale Roberts, Gordon McPherson, Rory Boyle ja Sidika Ozdil. Aastatel 1992–2006 oli Shorr Londoni kuningliku muusikaakadeemia professor. Tema õpilased on võitnud auhinnalisi kohti UK-sisestel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sh Artur Rubinsteini nim rahvusvaheline konkurss. 2011. aastal sai Shorr Šoti rahvusvahelise klaverikonkursi kunstiliseks juhiks ja žürii esimeheks. 2006. aastast on Shorr Šoti kuningliku konservatooriumi klahvpilliosakonna juhataja, 2013. aastast professor ning aastatel 2013–2015 oli ta ka konservatooriumi dekaani ja direktori kohusetäitja. Aaron Shorr on õppinud Manhattani muusikakoolis New Yorgis ja Londoni kuninglikus muusikaakadeemias. Tema õpetajateks on olnud Alexander Kelly, Solomon Mikowsky, Gary Graffman, André Watts, John Browning ja kammermuusikas Joseph Seiger.