Külaliskontsert

04.12.2019 kell 19:00
Kammersaal

Mira Martšenko (klaver, Venemaa)
Kavas Moszkowski, Schumann, Tšaikovski

TASUTA

Taas on EMTA-t külastamas väljapaistev Moskva Muusikakeskkooli ja Moskva Konservatooriumi klaveriõppejõud ja pianist Mira Martšenko. Martšenko interpretatsiooni Mendelssohni, Schumanni ja Liszti muusikast oli meie kontserdipublikul võimalik esmakordselt nautida 2017. aastal. Seekord mängib ta Moszkowski, Schumanni, Tšaikovski loomingut. Huvitava kavaga kontsert kõlab juba mõned päevad hiljem Peterburis.

Pianist Mira Martšenko on Tšaikovski nimelise Moskva Konservatooriumi juures asuva Muusikakeskkooli klaveriosakonna juhataja ja väljapaistev klaveripedagoog. Ta on lõpetanud Moskva Konservatooriumi 1989. aastal. Oma klaveriõpetajate õpetajate Heinrich Neuhausi ja Emil Gilelsi kaudu võib Martšenkot õigustatult pidada vene klaverikooli traditsioonide kandjaks. Martšenko on Londoni rahvusvahelise pianistide konkursi võitja, rahvusvahelise Vladigerovi nimelise pianistide konkursi laureaat, Balakirevi nimelise klaveriduode konkursi laureaat ning auhinnaliste kohtade võitja rahvusvahelisel Busoni konkursil ja esimesel Rahmaninovi konkursil. Lisaks sellele on Martšenko pälvinud Euroopa Klaveriõpetajate Ühingu eriauhinna väljapaistvate saavutuste eest pedagoogilises tegevuses. Martšenko on osalenud korduvalt nimekatel rahvusvahelistel festivalidel, ta annab regulaarselt soolo- ja kammerkontserte ning esineb solistina ka sümfooniaorkestrite ees. Tema ulatuslikus repertuaaris on teoseid barokist kuni nüüdisaja muusikani.

Moskva Konservatooriumi juures asuvas Muusikakeskkoolis on Martšenko õpetanud alates 1986. aastast (klaveriosakonna juhataja aastast 2016). Lisaks sellele annab ta tihti meistrikursusi Venemaal ja välismaal. Tema õpilased on võitnud rahvusvahelisi konkursse Suurbritannias, Hollandis, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Portugalis, Soomes, Ukrainas, Leedus, Kreekas, Venemaal ja Kasahstanis. Paljud tema õpilastest osalevad rahvusvahelise heategevusfondi New Names ning rahvusvahelise Vladimir Spivakovi heategevusfondi programmides. Mira Martšenko õpilased esinevad tihti Moskva Konservatooriumi erinevates saalides, Moskva rahvusvahelises muusikamajas, Roerichi muuseumis, Slobodkini Moskva kontserdikeskuses ja paljudes teistes mainekates kontserdipaikades. Martšenko aastatepikkune viljakas töö on pälvinud ka Venemaa kultuuriministri tunnustuse. Aastal 2013 nimetati ta ülevenemaalise konkursi „Parim laste kunstikoolide õpetaja“ võitjaks.

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus