Kvartett koosseisus Maria Elonen (flööt), Alexey Savinkov (oboe), Kerit Ilves (klarnet), Ilana Makarina (klaver)

27.04.2023 kell 19:00
Kammersaal

Kvartett
Maria Elonen (flööt)
Alexey Savinkov (oboe)
Kerit Ilves (klarnet)
Ilana Makarina (klaver)

Kavas Amberg, Honegger, Milhaud, Saint-Saëns

TASUTA

Darius Milhaud. Sonaat flöödile, oboele, klarnetile ja klaverile op. 47

Camille Saint-Saëns. Caprice sur des airs danois et russes op. 79

Johan Amberg. Süit flöödile, oboele, klarnetile ja klaverile

Arthur Honegger. Rapsoodia, H.13

 

Maria Elonen alustas flöödiõpingud seitsmeaastasena Jõhvi Muusikakoolis. Aastal 2012 astus Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli ja aastal 2015 jätkas haridusteed Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Raivo Peäske juhendamisel. 2018. aastal sai Elonen bakalaureusekraadi klassikalise flöödi erialal. Samal aastal jätkas õpinguid magistrantuuris Mihkel Peäske flöödiklassis. Aastal 2021 sai ta magistrikraadi klassikalise flöödi erialal. Maria on täiendanud ennast aastatel 2019-2020 Erasmus programmi kaudu Jāzeps Vītolsi nim. Läti Muusika Akadeemias prof. Ilze Urbāne klassis (2019-2020). Aastal 2022 sai teise magistrikraadi kammermuusika erialal prof. Nataly Sakkose juhendamisel.

Maria on aktiivselt tegelenud ka nüüdismuusikaga, ning võttis osa sellistest festivalidest nagu Eesti Muusika Päevad, Baltic Music Days Tallinnas, Musikprotokoll Grazis, Crossroads Salzburgis, Ostrava Days Ostravas, ReMusic Peterburis, Sound Plasma Berliinis. Hetkel teeb Elonen koostööd Narva Linna Sümfooniaorkestriga ja mängib erinevates kammeransamblites. Lisaks tegeleb ta õpetamisega Kose Huvikoolis ja Jõhvi Muusikakoolis.

 

Alexey Savinkov sündis Moskvas muusikute perekonnas. Ta alustas muusikahariduse omandamist 5-aastaselt. 2010. aastal astus ta Moskva Gnessini Muusika-erikooli, et õppida oboed prof Dmitri Bulgakovi klassis. 2017. aastal lahkus ta Gnessini koolist, et jätkata haridusteed Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Bulgakovi käe all. Aastatel 2020-2021 veetis ta ka ühe aasta Erasmus+ vahetusprogrammis Berliini Kunstide Ülikoolis prof Washington Barella juhendamisel. Õpingute ajal sai Savinkov mitmete konkursside ja festivalide laureaadiks. 2013. aastal sai ta XIX Moskva noorte solistide festivali laureaadiks, esinedes koos Moskva Riikliku Sümfooniaorkestriga. 

Savinkovi pälvis 2014. aastal Moskvas toimunud First Open Oboe Gnessinfesti konkursil I preemia, aastal 2015 konkursil “Piano in Jazz” oli I preemia laureaat (nominatsioon “Paralleelselt jazziga”), 2015. aastal osales VIII rahvusvahelisel puhkpillide ja löökpillide konkursil Moskva Riiklikus Konservatooriumis, 2016. aastal osales teisel ülevenemaalisel muusikavõistlusel (nominatsioon “Puhkpillid”). Samal aastal kutsuti Savinkov Eestisse Hiiumaa Homecoming Festivalile. 2018. aastal osales ta XIII Aeolus rahvusvahelisel puhkpillikonkursil (Dusseldorf, Saksamaa) ja Eesti Interpreetide Konkurssil Puhkpillidele Eestis.

Savinkov on paljude kammeransamblite liige ja sellisena pälvis ta 2016. aastal VII ülevenemaalise muusikakõrgkoolide üliõpilaste puhkpilli- ja löökpillikonkursi ja rahvusvahelise esitusmeisterlikkuse konkursi Saratovis (Venemaa) I preemia nominatsiooniga “Instrumendi žanr”. Aastatel 2014-2017 oli ta orkestri “Gnessin Virtuosos” solist.

Ta mängib kontserte Moskvas, Peterburis ja paljudes teistes Venemaa linnades nii solisti kui orkestriga. Samuti esines ta ringreisidel Šveitsis, Saksamaal, Austrias, Itaalias, Eestis, Lätis, Põhja-Makedoonias. Aleksei on osalenud selliste Euroopa juhtivate oboemängijate meistrikursustel nagu Albrecht Mayer, Alexey Utkin, Alexey Ogrinchuk, Thomas Indermühle, Washington Barella, Jean-Louis Capezzali, Gregor Witt, Nick Deutsch, Alessandro Baccini, Laszlo Hadady, Emanuel Abbul.

 

Kerit Ilves alustas klarnetiõpinguid Tallinna Ülikoolis Hendrik Nagla klarnetiklassis. Peale bakalaureusekraadi saamist täiendas ta oma oskusi Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis (õpetajad Vello Sakkos, Meelis Vind). 2020. aastal omandas ta magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Toomas Vavilovi klarnetiklassis. Erasmus+ programmi raames õppis ta Peterburi Rimski-Korsakovi-nimelises Riiklikus Konservatooriumis Andrei Kazakovi ja Alexander Vasilyevi juures. Ta on pälvinud Round Table 5 Tallinn NORD stipendiumikonkursi I preemia (2016) ning on soleerinud Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestri, Üle-eestilise noorte sümfooniaorkestri ning Tallinna Kammerorkestri ees (dirigendid M. Sildos, J-R. Kangur, K. Mänd). Hetkel mängib ta Eesti Sõjaväeorkestri koosseisus.

 

Ilana Makarina õppis Jāzeps Vītols’i nimelises Läti Muusikaakadeemias professor Jānis Maļeckise juures. Ta jätkas õpinguid aspirantuuris Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ivari Ilja juures klaveri erialal ning hiljem vokaalkammermuusika erialal professor Helin Kapteni juures. Praegu on Makarina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant.

Makarina on osalenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel Prantsusmaal, Eestis, Leedus ja Lätis. Ta on esinenud Sinfonia Concertante orkestriga A. Vecumnieksi juhatusel, DD orkestriga J. Liepiņši juhatusel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestriga Olari Eltsi juhatusel. Makarina on osalenud meistrikursustel A. Osokinsi, D. Ketleri, A. Kobrini ja paljude teiste silmapaistvate artistide juures.