müriaadFEST. Ajast aega XXIV. „Hommage à Saint-Saëns“

15.11.2021 kell 19:00
Suur saal

Freya Frischknecht (flööt), Laura Veroli (klarnet), Kanako Tajimi (klaver), Helina Sommer (viiul), Liidia Ilves (klaver), Maria Elonen, (flööt), Anni Ritson (klarnet), Alexey Savinkov (oboe), Nariman Amiraslanov (klaver)
Kavas Saint-Saëns

TASUTA PILET FIENTAST

Foto: Reti Kokk

KAVA:

Charles-Camille Saint-Saëns (1835–1921)

 

Tarantella flöödile, klarnetile ja klaverile op. 6

 

Freya Annina Frischknecht (flööt)

Laura Veroli (klarnet)

Kanako Tajimi (klaver)

 

Sonaat viiulile ja klaverile nr 1 d-moll op. 75

I Allegro agitato (attacca)

II Adagio

III Allegro moderato (attacca)

IV Allegro molto

 

Helina Sommer (viiul)

Liidia Ilves (klaver)

 

Sonaat klarnetile ja klaverile Es-duur op. 167 

I Allegretto

II Allegro animato

III Lento

IV Molto allegro

 

Laura Veroli (klarnet)

Kanako Tajimi (klaver)

 

Caprice sur des airs danois et russes op. 79

 

Maria Elonen (flööt)

Anni Ritson (klarnet)

Alexey Savinkov (oboe)

Nariman Amiraslanov (klaver)

 

 

Väljapaistev prantsuse helilooja Charles-Camille Saint-Saëns (1835–1921) oli 1870. aastatel üks prantsuse muusikaelu juhtfiguure, panustades oma loominguga tähelepanuväärselt pea igasse muusikažanri. Tema konservatiivse helikeelega teostest peetakse kõige õnnestunumateks just instrumentaalmuusikat: sonaate, sümfooniaid ja kontserte. Lapsepõlves imelapsena tuntust kogunud SaintSaëns tegeles komponeerimise kõrval märkimisväärsel tasemel ka klaveri- ja orelimängu, koorijuhtimise ning muusikakriitikaga. Muusikahariduses on laialdaselt levinud tema programmiline orkestrisüit „Loomade karneval“, teiste tähtsamate teoste seas on näiteks ooper „Simson ja Delila“, sümfooniline poeem „Surmatants“ ja „Orelisümfoonia“. Ehkki SaintSaëns tegutses kompositsiooni õppejõuna lühikest aega, jõudis ta siiski järgmist heliloojate põlvkonda märkimisväärselt mõjutada – tema õpilaseks oli Gabriel Fauré, kes omakorda õpetas hiljem Maurice Raveli.

 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esindusfestival — müriaadFEST — toob hilissügisel vaatajate-kuulajateni kirju läbilõike muusika- ja teatriakadeemias toimuvast, siin loodavatest muusikastiilide ja etenduskunstide paljususest, millest kokku kujuneb kontsertide ja etenduste tõeline müriaad. Avame festivalinädalaks uksed Eesti ainsa muusika- ja teatriülikooli põnevasse loomingulisse maailma. Esitleme mitmekülgselt andekaid interpreete – meie üliõpilasi ja professoreid-õppejõude –, kes musitseerivad ja esinevad koos, et tutvustada erinevatele ajastutele omaseid väljendusviise klassikast tudengite uudisloominguni välja.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alates 1.11.2021 peavad üritusele pääsemiseks COVID tõendi esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 enne üritust ning test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Lisaks aktsepteeritakse ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust. Kohapeal testimist ei toimu.

Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument. 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus