Õppejõud laval

08.12.2019 kell 17:00
Kammersaal

„Beethoveni aasta eelõhtul“
Lembit Orgse (haamerklaver)
Kavas C. P. E. Bach, Clementi, Haydn, Beethoven
Kontserdile eelneb vestlusring kell 16.00 EMTA kammersaalis

TASUTA

KAVAS: 

Carl Philipp Emanuel Bach (1714–1788)
Fantaasia F-duur Wq 59/5 (1782)

Muzio Clementi (1752–1832)
Sonaat B-duur op 24 nr 2 (enne 1781)
I Allegro con brio
II Andante
III Rondo. Allegro assai

Carl Philipp Emanuel Bach
Fantaasia c-moll Wq 63/6/iii (1753)

Muzio Clementi
Sonaat g-moll op 7 nr 3 (1782)
I Allegro con spirito
II Cantabile e lento
III Presto

Joseph Haydn (1732–1809)
Klaveritrio Es-duur Hob. XV/22 (1792)
II Adagio ma non troppo

Muzio Clementi
Sonaat f-moll op 13 nr 6 (1785)
I Allegro agitato
II Largo e sostenuto
III Presto

Ludwig van Beethoven (1770–1827)
Kuus variatsiooni D-duur op 76 (1809)

 

Lembit Orgse on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Reet Vanaselja ja prof Bruno Luki õpilasena ning Tallinna Konservatooriumi (nüüdne EMTA) prof Bruno Luki ja Kalle Randalu klaveriklassis. Aastatel 19881990 täiendas ta end Peterburi Konservatooriumis assistentuur-stažuuris prof Vladimir Nilseni juhendamisel. 2004. aastal jätkas Orgse õpinguid EMTA doktorantuuris. J. S. Bachi ornamentatsiooni ja generaalbassi käsitleva doktoritöö kaitses ta edukalt 2013. aastal.  

Orgse on 1982. aasta Čiurlionise-nimelise konkursi laureaat. Ta on esinenud nii Eestis kui ka välismaal pianisti ja klavessinistina erinevate solistide, ansamblite ja orkestritega, teiste seas koos Tallinna keelpillikvarteti, Rahvusooper Estonia puhkpillikvinteti, Hortus Musicuse, ERSO, Tallinna Barokkorkestri ja Corelli Consortiga. Hinnatud varajase muusika ja basso continuo mängijana on teda kutsutud esinema paljude suurvormide (Bachi passioonid, kantaadid, Händeli oratooriumid jt) ettekannetele.

Orgse muusikalise tegevuse kaalukamateks J. S. Bachiga seotud kontserdiprojektideks on olnud prantsuse ja inglise süitide ettekanded sarjas Tantsud klahvidel, kõikide kammersonaatide esitused koos eesti väljapaistvate keelpilli- ja puhkpillisolistidega ning klavessiinikontsertide esitused koostöös Klaaspärlimäng Sinfoniettaga Tallinna Bachi festivalidel ja Mustonenfestil. Orgse viimaste aastate kontserttegevuses on olulisel kohal sooloõhtud, kus on kõlanud C. P. E. Bachi, Haydni, Mozarti ja Clementi looming haamerklaveril. 

Lembit Orgse on tuntud ka kui klaveriõppejõud. Tema õpilased on silma paistnud riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Hetkel töötab Orgse professorina EMTA klaveri- ja klahvpillimuusika ajaloo õppejõu ning interpretatsioonipedagoogika õppejuhina. Ta on hinnatud lektor ja meistrikursuste läbiviija. Tema loengute teemad hõlmavad barokk- ja klassikalise muusika (J .S. Bach ja Haydn) interpretatsiooni ning teisi klahvpillimetoodika küsimusi.

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus