Õppejõud laval. Lauri Väinmaa 60

10.11.2021 kell 19:00
Suur saal

Kavas Beethoven, Chopin, Tšaikovski, Sisask

TASUTA PILET FIENTAST

KAVA:

Urmas Sisask (1960)

„Plejaadid“ op. 11 (1986, tsüklist „Tähistaeva tsükkel“ nr 1 „Põhjataevas“)

 

Ludwig van Beethoven (1770–1827)

Sonaat nr 32 c-moll op. 111 (1822)

I Maestoso – Allegro con brio ed appassionato

II Arietta. Adagio molto semplice cantabile

 

Vaheaeg

 

Pjotr Tšaikovski (1840–1893) 

„Meditatsioon“ op. 72 nr 5 (1893)

 

Fryderyk Chopin (1810–1849) 

Sonaat nr 3 h-moll op. 58 (1844)

I Allegro maestoso

II Scherzo. Molto vivace

III Largo

IV Finale. Presto non tanto

 

Lauri Väinmaa (klaver)


Lauri Väinmaa
on kõrgelt hinnatud nii pianisti, pedagoogi kui ka muusikaelu korraldajana. Tema repertuaari kuuluvad teosed barokist nüüdismuusikani. Selle keskmes on peaaegu kogu Beethoveni

klaverilooming. Ta on esitanud kontserditsüklitena helilooja 32 sonaati ja 5 klaverikontserti. Väinmaa on silmapaistev kaasaegse muusika esitaja. Tema repertuaaris on kogu Uue Viini koolkonna, Alfred Schnittke ning Arvo Pärdi klaverilooming. Ta on Ligeti etüüdide ja Boulezi teise klaverisonaadi esmaesitaja Eestis ning eesti heliloojate Eino Tambergi, Jaan Räätsa, Toivo Tulevi, Urmas Sisaski, Peeter Vähi, Mari Vihmandi ja Ülo Kriguli teoste esmaesitaja. Lauri Väinmaa on plaadistanud 4 CD-d firmale Warner Brothers, millel kõlavad Tubina, Sumera ja Lemba klaverikontserdid koostöös ERSO-ga ning eesti heliloojate looming sooloklaverile. Ta on salvestanud nii sooloteoseid kui ka kammermuusikat ka teistele firmadele ning mitmetele raadiojaamadele, mille hulgas võiks esile tõsta Pärdi kogutud klaveriteoste salvestust BBC-le. Lauri Väinmaa on esinenud Suurbritannias, Jaapanis, Hiinas, Saksamaal, Hollandis, Rootsis, Soomes ja mujal. Ta on teinud koostööd Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Hollandi, Läti ja Soome Raadio Sümfooniaorkestri ja teiste orkestritega. Koostööpartnerite hulgas on dirigendid Eri Klas, Arvo Volmer, Andrei Boreiko, Nikolai Aleksejev. Alates 2001. aastast mängib Lauri Väinmaa klaveriduos koos Piret Väinmaaga.

Lauri Väinmaa õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning annab pidevalt meistrikursusi erinevates maades. Aastatel 2001–2010 oli ta paralleelselt klaveriosakonna juhataja Tampere Ammattikorkeakoulus Soomes. Ta on rahvusvahelise festivali KLAVER asutaja ja kunstiline juht aastatel 1998–2016. Lauri Väinmaa on lõpetanud Moskva Riikliku Konservatooriumi Mihhail Pletnjovi ja Lev Vlassenko klaveriklassis ning õppinud Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias Christopher Eltoni ning Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Bruno Luki juhendamisel. Ta on III Eesti pianistide konkursi ja Minski rahvusvahelise pianistide konkursi võitja. Ta on võitnud eripreemiad Šoti rahvusvahelisel konkursil ja William Kapelli nimelisel rahvusvahelisel konkursil USA-s.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alates 1.11.2021 peavad üritusele pääsemiseks COVID tõendi esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 enne üritust ning test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Lisaks aktsepteeritakse ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust. Kohapeal testimist ei toimu.

Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument. 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus