Püha Cecilia

10.10.2021 kell 17:00
Suur saal

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Corelli barokkorkestrid
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor
Solistid Mirell Jakobson (sopran), Ivo Posti (kontratenor), Eva Maria Shepel (alt), Endrik Üksvärav (tenor, bass), Egon Punnison (bass)
Kontsertmeister Meelis Orgse
Dirigent Martin Sildos
Kavas Purcelli „Ood püha Cecilia auks“ Z. 328

TASUTA PILET FIENTAST

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning kontserdiagentuuri Corelli Music koostöökontserdil „Püha Cecilia” kantakse ühiste jõududega ette Henry Purcelli „Ood püha Cecilia auks“. Kõigi muusikute kaitsepühaku ja muusika kiituseks kirjutatud ülistuslaulu esitusel musitseerivad üheskoos EMTA tudengid, õppejõud ja vilistlased. Tasuta kontserdil, millega Corelli Music avab ka uue hooaja, saab nautida barokiaja suurteost, mis ülistab muusika allikat ja jõudu, kõneleb meloodilisest viiulist, armunud flöödist, pehmest kitarrist, vilepillist ja Cecilia instrumendist – imelisest masinast – orelist.

Inglise tuntuima barokkhelilooja Henry Purcelli suurteos „Ood püha Cecilia auks“ valmis 1692. aastal helilooja kaasaegse iirlase Nicholas Brady tekstile, mis omakorda tugineb John Drydeni oodile Cecilia oreli leiutamisest. Dryden oli restauratsiooniaegse Inglismaa prominentne luuletaja ja näitekirjanik, kes on tuntud ka huvi poolest Pythagorase “harmonia mundi” teooria vastu, mis väidab, et Maa loomise keskseks jõuks oli muusika.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Täpsem info: www.kul.ee/covid-tervisetoend. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid.

Sündmuse korraldajad: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös kontserdiagentuuriga Corelli Music