“Rahmaninov 150”. Klaveriduo Medeine Mickeviciute – Ilana Makarina

16.04.2023 kell 17:00
Suur saal

Klaveriduo Medeinė Mickevičiūtė - Ilana Makarina
Medeinė Mickevičiūtė (Leedu)
Ilana Makarina (Läti)

TASUTA

Kavas:

Sergei Rahmaninov. Süit nr 1 op. 5 ja Süit nr 2 op. 17 kahele klaverile

 

Ilana Makarina õppis Jāzeps Vītols’i nimelises Läti Muusikaakadeemias professor Jānis Maļeckise juures. Ta jätkas õpinguid aspirantuuris Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ivari Ilja juures klaveri erialal ning hiljem vokaalkammermuusika erialal professor Helin Kapteni juures. Praegu on Makarina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant.
Makarina on osalenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel Prantsusmaal, Eestis, Leedus ja Lätis. Ta on esinenud Sinfonia Concertante orkestriga A. Vecumnieksi juhatusel, DD orkestriga J. Liepiņši juhatusel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestriga Olari Eltsi juhatusel. Makarina on osalenud meistrikursustel A. Osokinsi, D. Ketleri, A. Kobrini ja paljude teiste silmapaistvate artistide juures.

 

Medeinė Mickevičiūtė on Leedu pianist, kes osaleb aktiivselt kontserttegevuses  ning osaleb konkurssidel kodumaal ja väljaspool. Ta on osalenud ja ära märgitud erinevatel soolo- ja kammermuusika konkurssidel Lätis, Eestis, Prantsusmaal, Itaalias, Maltas ja Leedus. Medeinė on esinenud Šiauliai Kammerorkestriga ning Šiauliai puhkpilliorkestriga ja andnud soolokontserte Saksamaal, Gruusias ja Serbias. Kahel korral on teda autasustatud Leedu presidendi Dalia Grybauskaitė aukirjaga.

Medeinė on ka nüüdismuusika huviline. Õppides Leedus, tegi ta koostööd Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooniosakonnaga ning salvestas õpilaste kirjutatud teoseid. Hetkel tegeleb ta nüüdismuusikaga osaledes soolo- ja ansamblimängijana kontsertidel ja festivalidel Balti riikides. Medeinė Mickevičiūtė on lõpetanud Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia (prof Jurgis Karnavičius) ning õpib hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Ivari Ilja klaveriklassis.