Ristuvad kultuurid / Crossing Cultures. Bulgaaria

24.05.2022 kell 19:00
Kammersaal

Vasil Geshev (viiul), Pipi Õun (klaver, TMKK), Julia Janiak (vokaal), EMTA tudengite koor, dirigent Aleksandra Bekušev
Bulgaaria kultuurist räägib Nevena Semova
Kavas bulgaaria heliloojate muusika

TASUTA

Aleksandra Bekušev alustas koorijuhtimise õpinguid Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis 2015. aastal Merike Toro klassis ning lõpetas 2020. aastal Andres Siimoni käe all. Bekušev jätkab kooridirigeerimise õppimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Heli Jürgensoni juhendamisel. Hetkel on ta Tallinna Tehnikakõrgkooli kammerkoori peadirigent. Bekušev laulab koorides Voces Tallinn, Collegium Musicale ja Avis Animi. Paralleelselt õpingutega töötab ta algklasside muusikaõpetajana Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis. 

Pipi Õun alustas muusikaõpinguid Otepää Muusikakoolis ning jätkas Heino Elleri Muusikakoolis Tartus. Praegu õpib ta Tallinna Muusikakeskkoolis Marja Jürissoni ja Age Juurikase juhendamisel. Õun on pälvinud tunnustust mitmetel konkurssidel Eestis, Lätis ja Leedus. Ta on osa võtnud EMTA suveakadeemiast ning Irina Zahharenkova ja Hélène Tysmani meistriklassidest. 

Vasil Ivanov Geshev on Sofias sündinud bulgaaria viiuldaja. Ta on õppinud Lubomir Pipkovi nim muusikakoolis, mille lõpetas 2016. aastal, ning jätkab õpinguid Pancho Vladigerovi nim Bulgaaria Muusikaakadeemias. Hetkel viibib ta Erasmuse vahetusprogrammi vahendusel Eestis, kus õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriastmes Sigrid Kuulmanni viiuliklassis. 

2019. aasta kevadel alustanud kontserdisari „Ristuvad kultuurid / Crossing Cultures“ seab tähelepanu keskmesse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia välisüliõpilased ning pakub lisaks muusikale ka sõnalises ettekandes kultuuriloolist ekskurssi. Sarja iga õhtu keskendub ühele kindlale riigile ja sealt pärit EMTA-s õppivatele üliõpilastele, kes esinevad kontserdil koos eesti tudengitega.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus