Sada suures saalis

17.11.2019 kell 17:00
Suur saal

„Sümfooniline jazz“
EMTA jazzmuusika eriala 15
EMTA sümfooniaorkester ja bigbänd
Solistid Kristi Raias (vokaal), Elina Hokkanen (vokaal), Kadri Voorand (vokaal), Martin Kuusk (klarnet), Hanna Taube (saksofon), Aleksander Paal (saksofon), Ella Mimosa Laine (tromboon), Liis Lutsoja (viiul), Kirke Karja (klaver), Pent Järve (kitarr), Jaak Sooäär (kitarr), Ramuel Tafenau (trummid)
Dirigent Wolf Kerschek (Saksamaa)
Kavas Wolf Kerscheki teosed ja seaded

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika osakond alustas tegevust 2004. aastal. Sellel sügisel tähistab jazzmuusika eriala EMTA-s oma 15. sünnipäeva kontserdiga 17. novembril EMTA uues suures saalis koostöös akadeemia sümfooniaorkestriga. Kontserdi kunstiline juht on tuntud saksa helilooja, arranžeerija ja dirigent Wolf Kerschek, kelle koostööpartnerite hulka kuuluvad lisaks Euroopa parimatele bigbändidele nii Tokio sümfooniaorkester ja Salzburgi Camerata kui ka rahvusvahelised popstaarid Helene Fischerist Rammsteini ja Michael Boltonist Rick Springfieldini. Kontserdil astuvad sümfooniaorkestri ees üles erinevad solistid ning kaasa lööb EMTA bigbänd.

Echo Klassiku ja Hamburgi Jazziauhinna laureaat Wolf Kerschek on rahvusvaheliselt tuntud helilooja, dirigent ja arranžeerija. Ta on hinnatud jazz-muusik, kes juhatab erinevaid bigbände ja orkestreid. Tema ampluaasse kuuluvad ka klassikaline ja levimuusika ning ta on koostööd teinud nii Tokyo Sümfooniaorkestri, Salzburgi Camerata ja Utah’ Sümfooniaorkestri kui ka Helene Fischeri, Rammsteini, Michael Boltoni, Rick Springfieldi jt artistidega. Kerschek on loonud muusikat sellistele suursündmustele nagu Rio de Janeiro olümpiamängud, Londoni kergejõustiku maailmameistrivõistlused ja 2016. aasta naiste jalgpalli Euroopa meistrivõistlused. Temalt on muusikat ja orkestreeringuid tellinud ka Rahvusvahelise Jalgpalliassotsiatsioonide Föderatsioon (FIFA). Kerschekile kuulub Guinnessi rekord maailma suurima orkestri dirigeerimise eest. Rekord sündis 2016. aastal Frankfurdis, kus ta juhatas 45-minutisel kontserdil 7548-liikmelist orkestrit.

 

Kontserdisari „Sada suures saalis“

Sada aastat tagasi pandi alus eesti professionaalsele muusikaharidusele. Naljatledes võib öelda, et sada aastat on oodatud ka väärilist kontserdisaali, kus kuulajatele kõrgel tasemel kvaliteetseid muusikaelamusi pakkuda. EMTA kauaoodatud kontserdi- ja teatrimaja valmimisega on see unistus täitunud ning uue hoone südameks olev suur saal, mis mahutab korraga ligi 500 kuulajat, pakub Eesti parimat akustikat ja kaasaegseimaid tehnoloogilisi võimalusi. Lisaks EMTA 100 juubelisündmustele käivitub käesoleval hooajal kontserdisari „Sada suures saalis“, mis oma mitmekülgsete kontsertidega publikule uut kontserdisaali tutvustab. Juubeliaastale vääriliselt on uue kontserdisarja esinejateks eesti tippmuusikud, EMTA üliõpilaste paremik ning mainekad külalisinterpreedid partnerülikoolidest ja mujalt.

„Sada suures saalis“ – kõrgetasemelise muusikaprogrammiga kontserdisari Tallinna südalinna moodsaimas kontserdimajas!

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus