Sada suures saalis

08.11.2019 kell 19:00
Suur saal

„Perle liriche italiene“
EMTA ooperistuudio kontsert-lavastus itaalia ooperimuusikast
Lavastaja Marco Gandini (Itaalia)
Esinevad EMTA lauluüliõpilased Milda Drejerytė, Yena Choi, Hyejin Park, Hanna Saar, Maria Melaha, Kadri Kõrvek, Karoliina Huovinen, Ruixue Wang, Merit Kraav, Jurģis Marcinkevičs, Wook Jae Lee, Hyun Woo Lee, Rein Saar ja Erki Lillemets
Muusikalised juhendajad Ave Wagner ja Ene Rindesalu
Klaveril Ene Rindesalu
Kavas aariad ja ansamblid Donizetti, Rossini, Bellini, Verdi, Puccini ja Mascagni ooperitest
Kontsert on kahes osas ühe vaheajaga

TASUTA

Marco Gandini on olnud Franco Zeffirelli ja Graham Vicki assistent ning on töötanud maailma nimekamates ooperiteatrites. Märkimisväärsemate lavastustena võib nimetada Mascagni „Talupoja au“ (Livorno Teatro Goldoni avamise lavastus, mida külastas ka Itaalia president Carlo Azeglio Ciampi), Verdi „Maskiball“ (Teatro del Maggio Musicale Fiorentino), Jommelli „Vabastatud Betulia“ (esmalavastus, dirigent Riccardo Muti, Pfingsti festival Salzburgis), Puccini „Boheem“ (Rooma Ooper, dirigent James Conlon; Teatro alla Scala, dirigent Gustavo Dudamel), Verdi „Simon Boccanegra“ (Korea Rahvusooper, dirigent Myung-Whun Chung), Rossini „Reis Reimsi“ (Teatro del Maggio Fiorentino, dirigent Daniele Rustioni), Puccini „Boheem“ (Korea Rahvusooperi 50. aastapäeva lavastus, dirigent Myung-Whun Chung; turnee Pekingis), Vivaldi „Il farnace“ (Firenze Maggio festival, dirigent Federico Maria Sardelli). Samuti Verdi „Aida“ (dirigent John Neschling), Tšaikovski „Jevgeni Onegin“ (dirigent Jacques Delacôte), Puccini „Tosca“ (kõik Sao Paolo Teatro Mucipalis, dirigent Oleg Catani), Mozarti „Figaro pulm“ (Jaapani ja Hiina koostööprojekti raames Tokyos ja Shanghais, dirigent Muhai Tang), Poulenci „Inimhääl“ ja balleti „La Strada“ uuslavastus (Tbilisi Rahvusooper, dirigent Carlo Ponti; esietenduse ülekannet toetasid Itaalia suursaadik, Gruusia kultuuriminister ja Sofia Loren). Marco Gandini tegi oma debüüdi Rahvusooper Estonias 2013. aastal Gianluca Schiavoni balleti „Medea“ dramaturgina. Ta on Tokyo Showa Muusikaülikooli vanemprofessor, Teatro alla Scala Ooperiakadeemia õpetaja ja annab meistriklasse Ticino Musica Ooperistuudios Šveitsis.

 

Kontserdisari „Sada suures saalis“

Sada aastat tagasi pandi alus eesti professionaalsele muusikaharidusele. Naljatledes võib öelda, et sada aastat on oodatud ka väärilist kontserdisaali, kus kuulajatele kõrgel tasemel kvaliteetseid muusikaelamusi pakkuda. EMTA kauaoodatud kontserdi- ja teatrimaja valmimisega on see unistus täitunud ning uue hoone südameks olev suur saal, mis mahutab korraga ligi 500 kuulajat, pakub Eesti parimat akustikat ja kaasaegseimaid tehnoloogilisi võimalusi. Lisaks EMTA 100 juubelisündmustele käivitub käesoleval hooajal kontserdisari „Sada suures saalis“, mis oma mitmekülgsete kontsertidega publikule uut kontserdisaali tutvustab. Juubeliaastale vääriliselt on uue kontserdisarja esinejateks eesti tippmuusikud, EMTA üliõpilaste paremik ning mainekad külalisinterpreedid partnerülikoolidest ja mujalt.

„Sada suures saalis“ – kõrgetasemelise muusikaprogrammiga kontserdisari Tallinna südalinna moodsaimas kontserdimajas!

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus