Sada suures saalis

02.11.2019 kell 19:00
Suur saal

Silvia Chiesa (tšello, Itaalia) ja Maurizio Baglini (klaver, Itaalia)
Kavas Busoni, Liszt, Chopin, Rahmaninov

TASUTA

Rahvusvaheliselt tuntud Itaalia tšellist Silvia Chiesa on oma lennuka karjääri jooksul välja arendanud isikupärase stiili, mis ühendab originaalse repertuaarivaliku rafineeritud tõlgenduslaadiga. Tema tegevusel on olnud määrav tähtsus XX sajandi Itaalia tšellomuusika taasavastamisele ja -esitamisele. Chiesa on esimene Itaalia tšellist, kes salvestas Mario Castelnuovo-Tedesco tšellokontserdi. Album anti välja Sony Classics plaadimärgi all 2018. aastal ning see pälvis tunnustavat vastukaja. Lisaks Castelnuovo-Tedesco muusikale kõlavad plaadil ka Gian Francesco Malipiero ja Riccardo Malipiero tšellokontserdid. Album on üks osa mahukast salvestamisprojektist, mis hõlmab ka Ildebrando Pizzetti tšellokontserti ning Nino Rota, Alfredo Casella ja Ottorino Respighi haruldasi helitöid. Chiesa on olnud kümnete teoste esmaesitaja ning paljud Itaalia heliloojad on spetsiaalselt talle muusikat loonud. Koos pianisti Maurizio Bagliniga on nad andnud enam kui 250 kontserti kõikjal maailmas ning salvestanud Schuberti, Brahmsi ja Rahmaninovi sonaate. Tihedale kontserttegevusele lisaks on Chiesa Cremona konservatooriumi professor. Silvia Chiesa mängib Giovanni Grancino 1697. aastal valminud tšellol.

Pianist Maurizio Baglini on edukas solist, kammermuusik, õppejõud ja festivalide kunstiline juht. Solistina on ta esinenud auväärsetes saalides Sitsiilias, Milanos, Napolis, Pariisis, Washingtonis ning teinud koostööd paljude nimekate dirigentidega.Ta on salvestanud Schumanni, Liszti, Brahmsi, Schuberti, Domenico Scarlatti ning Mussorgski sooloteoseid ja pälvinud positiivset vastukaja just nendele heliloojatele spetsialiseerunud kriitikutelt. Baglini suudab esitada tehniliselt väga nõudlikku kava, näiteks on tema repertuaaris Beethoveni 9. sümfoonia Liszti ülikeerukas klaveritranskriptsioonis. Baglini on Amiata klaverifestivali asutaja ja kunstiline juht, Pordenone’i teatri tantsu- ja muusikaetenduste konsultant ning Friuli-Venezia Giulia maakonna kultuurisaadik. Baglini annab regulaarselt meistrikursusi Cremonas ja alates 2018. aastast on ta Livorno muusikaliste uuringute instituudi professor. Kammermuusikuna esineb ta sageli koos tšellist Silvia Chiesaga, samuti teeb ta koostööd viiuldaja Massimo Quartaga, ooperilaulja Cinzia Fortega, pianisti Roberto Prossedaga ja La Scala keelpillikvartetiga. Kirgliku jooksjana on Baglini võtnud osa Pariisi, Pisa, Viini, Berliini, Amsterdami ja New Yorgi maratonidest.

 

Kontserdisari „Sada suures saalis“

Sada aastat tagasi pandi alus eesti professionaalsele muusikaharidusele. Naljatledes võib öelda, et sada aastat on oodatud ka väärilist kontserdisaali, kus kuulajatele kõrgel tasemel kvaliteetseid muusikaelamusi pakkuda. EMTA kauaoodatud kontserdi- ja teatrimaja valmimisega on see unistus täitunud ning uue hoone südameks olev suur saal, mis mahutab korraga ligi 500 kuulajat, pakub Eesti parimat akustikat ja kaasaegseimaid tehnoloogilisi võimalusi. Lisaks EMTA 100 juubelisündmustele käivitub käesoleval hooajal kontserdisari „Sada suures saalis“, mis oma mitmekülgsete kontsertidega publikule uut kontserdisaali tutvustab. Juubeliaastale vääriliselt on uue kontserdisarja esinejateks eesti tippmuusikud, EMTA üliõpilaste paremik ning mainekad külalisinterpreedid partnerülikoolidest ja mujalt.

„Sada suures saalis“ – kõrgetasemelise muusikaprogrammiga kontserdisari Tallinna südalinna moodsaimas kontserdimajas!

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus