„Sinikõrgustele“
Vittoria Ecclesia (klarnet), Ilana Lode (klaver), Ksenia Rossar (sopran), Anneli Tohver (klavessiin), klaveriduo Maila Laidna – Tiiu Sisask, Vambola Krigul (löökpillid), keelpillikvartett Prezioso: Robert Traksmann (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Helena Altmanis (vioola), Andreas Lend (tšello)
Lavastaja Ingmar Jõela
Videokunstnik Alyona Movko-Mägi
Kunstiline juht Marje Lohuaru
Kavas Debussy, Chin, Albini, Ho, Maimets
Toimub rahvusvahelise festival-konverentsi „Doctors in Performance“ raames
Claude Debussy (1862–1918)
Esimene rapsoodia klarnetile ja klaverile (1910)
Vittoria Ecclesia (klarnet)
Maila Laidna (klaver)
Unsuk Chin (1961)
Etüüd nr 5 Toccata (2003)
Etüüd nr 6 Grains (2000)
Ilana Lode
Giovanni Albini (1982)
Keelpillikvartett nr 8 op. 39 (2013)
I Allegretto maestoso
II Lasso
III Adagio, espressivo et sofferto
IV Madrigale
Keelpillikvartett Prezioso:
Robert Traksmann (I viiul, külalisena)
Mari-Katrina Suss (II viiul)
Helena Altmanis (vioola)
Andreas Lend (tšello)
Tze Yeung Ho (1992)
Duo häälele ja klavessiinile (2020)
Ksenia Rossar (sopran)
Anneli Tohver (klavessiin)
Riho Esko Maimets (1988)
„sinikõrgustele“ klaveriduole (2019)
Maila Laidna
Tiiu Sisask
Festival-konverents „Doctors in Performance“ ehk DIP on rahvusvaheline muusikadoktorantide ja -doktorite üritus, millele pani aluse Sibeliuse Akadeemia 2014. aasta septembris Helsingis eesmärgiga edendada loovuurimuslikku tegevust. DIP otsustati korraldada biennaalina ning järgmised kohtumised toimusid vastavalt Dublinis ja Vilniuses. Pärast Vilniuse festival-konverentsi tegi DIP-i juhtkomitee Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiale austava ettepaneku olla neljanda DIPi korraldajaks 2020. aasta septembris. COVID-19 pandeemia tõttu lükkus festival-konverents aasta võrra edasi ja toimub nüüd 1.–3. septembrini käesoleval aastal.
DIP hõlmab nii ettekandeid, kontserte koos uurimisteema tutvustusega kui ka loeng-kontserte, peegeldades loovuurimuse kaalukust ja järjest laienevat levikut. Rahvusvaheline juhtkomitee valis välja 45 esinejat seitsmeteistkümnelt maalt. Istungid toimuvad paralleelselt EMTA orelisaalis, suures saalis ja kammersaalis. Seekordse DIPi peakõnelejad tšellist ja õpetlane prof. Neil Heyde Kuninglikust Muusikaakadeemiast Londonist ning muusikateadlane ja laulja, EMTA professor Allan Vurma esinevad vastavalt 1. ja 2. septembril kell 12.00 EMTA suures saalis. 1. septembri õhtul kell 18.00 leiab aset kontsert, kus astuvad üles EMTA muusikadoktorandid ja kõlab ka heliloojate-doktorantide muusika. Loovuurimuslik doktoriõpe avati EMTAs 2000. aastal esimesena Eesti ülikoolidest. Seni on kaitstud 45 doktoritööd muusika ja teatri vallas.
Rohkem infot dip2021.eu.
NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Täpsem info: www.kul.ee/covid-tervisetoend. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid.
Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia