Tallinna Uue Muusika Ansambel

19.04.2024 kell 19:00
Suur saal

Kavas on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heliloomingu üliõpilaste Farajianhamedani, Ereni, Grahvi, Shami, Dēliņši, Scherbakova, Jaćimovići uudisteosed

TASUTA

Kavas:

Igor Jaćimović (1995)
„Divertimento“

Sofiia Shcherbakova (2000)
„Misty Morning“

Mert Eren (2002)
„The Music for Flute, Clarinet and String Ensemble“

Viktoria Grahv (1984)
„Fake adventure“

Yiu-Chung Sham (1979)
„Come and Take a Walk with Me, My Love“

Elvis Dēliņš (1999)
„Impulse“

Alireza Farajianhamedani (1993)
„Garbled murmur, as delirium at the death threshold“

Tallinna Uue Muusika Ansambel on asutatud 2012. aastal ning on rahvusvaheliselt aktiivseim Eesti nüüdismuusikaansambel. TUMA möödunud aastate jooksul teinud läbi tähelepanuväärse arengu ning on tänaseks kujunenud üheks Põhja- ja Baltimaade juhtivaks kaasaegse muusika ansambliks.
Oma tegevusaastate jooksul on TUMA toonud kuulajateni olulise osa nüüdismuusikast ning pakkunud kaasaegsetele loojatele väljundit oma loomingu esmaesitamiseks nii kohalikul kui rahvusvahelisel areenil. Tallinna Uue Muusika Ansambel on alates loomisest jäänud truuks oma muusikalisele missioonile, rikastades hoolikalt valitud kava ja värske lähenemisega nii kohalikku kui rahvusvahelist kultuurielu.

TUMA on üles astunud mainekatel rahvusvahelistel kaasaegse muusika festivalidel: Mixtur festivalil Barcelonas, Varssavi sügisel Poolas, CrossRoads festivalil Salzburgis, Ostrava Muusika Päevadel, ORF Musikprotokoll festivalil Grazis, MusicOlomouc ja Brno nüüdismuusika festivalidel, Ars Musica festivalil Brüsselis, Impuls festivalil Dessaus, intersonanzen festivalil Potsdamis, reMusik festivalil Peterburis, Classical:NEXT esitlusfestivalil Hannoveris, Inner Sound New Arts festivalil Bukarestis, ISCM Maailma muusika päevadel, Balti Muusika Päevadel jt. Samuti teeb ansambel tihedat koostööd mitmete eesti muusikafestivalidega: Eesti Muusika Päevad, Tallinn Music Week, PÖFF Animated Dreams, festival AFEKT.

Lisaks uudisteoste tellimisele kohalikelt ja välismaistelt heliloojatelt soovib Tallinna Uue Muusika Ansambel esitleda Eestis esmaettekandele tulevaid tähelepanuväärseid teoseid kaasaegse muusika olulisematelt heliloojatelt.

Alates 2017. aastast korraldab TUMA alternatiivsetele intonatsioonidele pühendatud festivali Sound Plasma nii Tallinnas kui ka ühes olulisemas uue muusika keskuses Berliinis.
Ansambli kunstiline juht on helilooja ja dirigent Arash Yazdani.

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus