KONTSERT JÄÄB ESINEJA HAIGESTUMISE TÕTTU ÄRA! Tudengipühapäev. Mia Kurvits (viiul), Kärt Rannik (tšello) ja Boris Wala (klaver)

17.03.2024 kell 14:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengipühapäev”
Kavas Beethoven, Dvořák

TASUTA

Kavas: 

Ludwig van Beethoven. Klaveritrio B-duur op. 11 

Antonín Dvořák. Klaveritrio „Dumky” op. 90

 

 

Mia Kurvits (2002) alustas viiuliõpinguid seitsmeaastaselt Põlva Muusikakoolis Tiina-Mai Arundi õpilasena. Haridustee jätkus alguses Heino Elleri Muusikakooli noorteosakonnas, hiljem keskastmes õppides Kristel Eeroja-Põldoja käe all. Hetkel õpib Mia teist aastat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Arvo Leiburi viiuliklassis.

Mia on esinenud mitmetel konkurssitel nii Eestis kui mujal maailmas. Ta on soleerinud Eller Sümfonieti ja Vanemuise Sümfooniaorkestri ees ning osalenud korduvalt Rūta Lipinatytė, Miloš Petrovići, Lev Klychkovi jt meistriklassides. Lisaks paelub Miat väga sümfooniline- ja kammermuusika.

 

Kärt Rannik alustas tšelloõpinguid 7-aastaselt Türi muusikakoolis Helen Oti käe all ning jätkas õpingutega Tartus Heino Elleri muusikakoolis Reet Metsa klassis. Hetkel õpib Kärt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Mart Laasi juures. 

Kärt on mänginud erinevates kammer- ja orkestrikoosseisudes, osalenud vabariiklikel konkurssidel ja festivalidel ning meistriklassides. Kärt on aastaid osalenud C-Jam Cellofestil, algul õpilase ja viimastel aastatel õpetajana.  

 

Boris Wala on pianist ja klaveriõpetaja Edmontonist Albertast. Borisil on bakalaureusekraad muusika alal Alberta ülikoolist, kus ta õppis Patricia Tao ja Viktoria Reiswich-Dappi klaveristuudios. Viiuldaja Guillaume Tardiff, tšellisti Rafael Hoekman ja pianisti Shannon Hiebert juures õppides tekkis Borisil kirg kammermuusika vastu. Pianistina on Boris esinenud kontsertidel ja meistrikursustel nii soolo- kui kammermuusikuna. 2023. aastal osales Boris lauljatele ja pianistidele mõeldud noorte kunstnike programmis “NUOVA Vocal Arts”, kus õppis repetiitoriks ja abistas Jonathan Dove’i ooperi Mansfield Park esitamisel muusikalise juhi Kinza Tyrelli ning vokaaltreenerite Michael McMahoni ja Kathleen Gable’i käe all. Boris jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vokaalkammermuusika ja saateklassi magistriõppes Helin Kapteni, Peep Lassmanni ja Natalia Sakkose juures.

 

 

Kontserdisari „Tudengipühapäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus