Tudengipühapäev. Susanne Rull (flööt), Melissa Carita Ots (viiul) ja Lisanne Rull (harf)

21.04.2024 kell 14:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengipühapäev”
Susanne Rull (flööt)
Melissa Carita Ots (viiul)
Lisanne Rull (harf)

Kavas Saint-Saëns, Ibert, Massenet, Berlioz jt

TASUTA

Kavas: 

Hector Berlioz. „Kristuse lapsepõlv” op. 25: Trio

Camille Saint-Saëns. Fantaasia viiulile ja harfile op. 124

Alessandro Rolla. Duett nr 2 flöödile ja viiulile 

Jules Mouquet. „Paani flööt” op. 15 „Paan ja linnud”

Nicolai Von Wilm. Duo op. 156

Jacques Ibert. Kaks interluudiumi

 

Melissa Carita Ots (2002) alustas viiuliõpinguid Tallinna Muusikakoolis Eve Eriku juures. 2021. aastal lõpetas Melissa Tallinna Muusikakeskkooli (TMKK). Hetkel õpib ta viiulit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Mari Tampere-Bezrodny ja Kristina Kriidi viiuliklassis. 

Melissa Carita Ots on osalenud paljude ansamblite ja orkestrite töös. Ta on osalenud edukalt ka klaveritrio koosseisuga rahvusvahelisel kammermuusika konkurss-festivalil „In Corpore” ning on kaasa teinud ka paljudes erinevates koosseisudes sh Pärnu Linnaorkester, Kristjan Järvi Ensemble, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, orkester „Ventum”, Klaaspärlimäng sinfonietta, orkester „Helikunst” jt. Ots on saanud meistriklasse paljudelt hinnatud professoritelt ja muusikutelt, nende seas Eva Bindere, Anna-Liisa Bezrodny, Lev Klõtškov, Hans Christian Aavik, Michael Foyle, Nicolas Dautricourt, Michael Vaiman jt.

Susanne Rull õppis Raivo Peäske käe all aastatel 2010-2022.  Ta on võtnud osa Renate Greiss-Armini, Mathias Allini, Julien Beaudimenti, Kersten McCalli, Ulla Miilmanni jt meistriklassidest. Rull on osalenud edukalt mitmetel konkurssidel Eestis ja välisriikides. 2021. aastal pälvis koos õega ansamblina „Tallinna Talendi” tiitli. Erinevates ansamblites on ta mänginud väikesest peale. Alates 2020. aastast oli ta õpilane EMTA noorteakadeemias Mihkel Peäske flöödiklassis. Ta on soleerinud mitmel korral okestri ees solistina ja ansambliga. 2022. aastal lõpetas Rull õpingud Tallinna Muusikakeskkoolis ja EMTA  Noorteakadeemias ning alustas õpinguid Sibeliuse Akadeemias Petri Alanko flöödiklassis.

Lisanne Rull alustas harfiõpinguid 7-aastaselt Eda Peäske juures, kelle käe all lõpetas ka Tallinna Muusikakeskkooli kuldmedaliga. Alates 2022. aastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Sivan Mageni juhendamisel. Lisanne on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat, sh konkurss International Academic Music Competition „Jurmala 2021” Grand Prix. Ta on osalenud ka festivalidel nagu Kratt ja In Corpore, ning mänginud mitmete orkestrite koosseisus, sh Eesti Riiklikus Sümfooniaorkesteris, Vanemuise sümfooniaorkestris, Pärnu Linnaorkestris ja Sinfonietta Rīgas. Aastast 2023 on ta kaastegev Eesti Draamateatri uuslavastuses „Vend Antigone, ema Oidipus”. Lisanne on esinenud nii solisti kui kammermuusikuna.

 

Kontserdisari „Tudengipühapäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus