Tudengiteisipäev

18.02.2020 kell 19:00
Kammersaal

Min Young Joo (viiul)
Kaastegevad Chang Wang (klarnet), Johan-Eerik Kõlar (klaver), Hyewon Chung (klaver), Yeojin Ahn (klaver), Thea Nestor (klaver)
Kavas Poulenc, Debussy, Stravinski, Waxman

TASUTA

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid. 

Koreas sündinud Min Young Joo alustas viiuliõpinguid 5-aastaselt. Läbinud edukalt mitmed konkursivoorud, esines ta solistina 11-aastaselt Korea Rahvusringhäälingu kontserdisaalis ja Lõuna-Korea rahvusteatris koos Seouli filharmooniaorkestri ja Seouli rahvusliku sümfooniaorkestriga. 12-aastaselt osales Min Young Idyllwildi suvefestivalil Californias. Muusikaõpinguid jätkas ta Seouli kunstikeskkoolis võttes osa ka prof Zakhar Broni ja Curtise muusikainstituudi õppejõu prof Aron Rosani meistriklassidest. Paar aastat hiljem tuli Min Youngil perekondlikel põhjustel Vietnamisse kolida, kus ta jätkas viiuliõpinguid Moskvas Tšaikovski nim Konservatooriumis õppinud Ta Boni juhendamisel. Vietnamis esines ta Ho Chi Minhi balleti- ja ooperiteatri sümfooniaorkestriga ning andis soolokontserdi Ho Chi Minhi konservatooriumis. Ta on osalenud Guangzhou rahvusvahelisel suveakadeemial, võtnud sealjuures kammeransambli- ja individuaaltunde Akiko Suwanai käe all. Min Youngil on olnud au esineda prints Williamile, kui viimane külastas Briti rahvusvahelist kooli Vietnamis. Pärast õpinguid Vietnamis kolis Min Young Ühendriikidesse, et õppida Bostonis New Englandi Konservatooriumis prof James Buswelli juures. Hetkel jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris prof Arvo Leiburi juures. Min Young Joo on Dora stipendiaat. 

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus