Tudengiteisipäev

25.02.2020 kell 19:00
Kammersaal

Joonas Teppo (viiul), Mirjam Laaneots (viiul), Ann Mäekivi (vioola), Marten Meibaum (tšello)
Kavas Rahmaninov, Schubert, Kõrvits

TASUTA

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid. 

Joonas Teppo (1998) muusikaõpingud algasid 2005. aastal Keila Muusikakoolis Leena Laasi viiuliklassis ning aasta hiljem ka Enn Tammiku juures löökpilli erialal. 2017. aastal lõpetas Joonas Tallinna Muusikakeskkooli. Hetkel õpib ta viiulit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Joonas on saavutanud I koha Eesti üleriigilisel konkursil „Noor Instrumentalist” (2008) nii viiuli kui ka löökpilli kategoorias. Samuti on ta pälvinud tunnustust Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalidel Tartus: diplom (2013), eripreemia Lutosławski „Subito“ esituse eest (2014) ning diplom ja eripreemia (2016). Joonas on soleerinud Tallinna Kammerorkestri ees ja osalenud mitmetel festivalidel, sh rahvusvaheline noorte kammermuusika festival „In Corpore“.

Mirjam Laaneots (1996) alustas viiulimängu Tallinna Muusikakoolis Liis Ojala juures ning hiljem jätkas õpinguid paralleelselt Jakob Westholmi Gümnaasiumis ja Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Ester Vainu käe all, lõpetades kooli hõbemärgiga. 2014. aastal viibis Mirjam projekti „Concert Circle 5 Leonardo da Vinci Lifelong Learning Programme“ raames praktikal Kokkolas. Praegu õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kristina Kriidi juhendamisel. Eelmisel hooajal mängis Mirjam kaasa Rahvusooper Estonia orkestris. Lisaks on ta osalenud mitmetel konkurssidel ja meistriklassides, sh Anna-Liisa Bezrodny, Mari Tampere-Bezrodny, Miloš Petrovici ja Michael Gaisleri juures. Samuti on Mirjam soleerinud Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli keelpilli- ja sümfooniaorkestri ees.

Ann Mäekivi (1994) viiuliõpingud said alguse 7-aastasena Tallinna Muusikakoolis, kus tema õpetajateks olid Sigrid Piho ning hiljem ka Eve Erik. Vioolamänguga alustas ta samas koolis Irina Kiiviti juures ning jätkas seejärel õpinguid Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Kerstin Tomsoni klassis. Käesoleval kevadel lõpetab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe Johanna Vahermägi klassis. 2018. aastal õppis Ann ühe semestri Portugalis prof Jorge Alvese (Escola Superior de Música e Artes do Espetáculo) juures. Portugalis osales ta ka Tatjana Masurenko (Die Hochschule für Musik und Theater »Felix Mendelssohn Bartholdy« Leipzig) meistriklassis ning mängis praktikandina Porto Casa da Música sümfooniaorkestris. Ann on ka Marianne Leiburi ansambli liige.

Marten Meibaum (1998) alustas tšelloõpinguid 5-aastaselt Nõmme Muusikakoolis Lembi Metsa juures. 2017. aasta kevadel lõpetas ta Tallinna Muusikakeskkooli Mart Laasi juhendamisel ning seejärel astus Manchesteris asuvasse Põhja-Inglise Kuninglikku Muusikakolledžisse (RNCM) prof Nicholas Jonesi tšelloklassi. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Henry-David Varema juures ja töötab Rahvusooper Estonias ning Viljandi ja Kehra muusikakoolides. Samuti on ta pikaaegne Kiili vanamuusikaansambli liige ning ansambli NB kunstiline juht. Marten on pälvinud I koha vabariiklikul konkursil ,,Parim noor instrumentalist“ (2012, 2014), finalistidiplomi ning eripreemia Eduard Tubina tšellokontserdi parima esituse eest Eesti keelpillimängijate konkursil (2015) ja II vooru diplomi Karl Davõdovi nim rahvusvahelisel tšellistide konkursil Lätis Kuldigas (2018). Lisaks on ta soleerinud Haapsalu keelpillifestivali orkestri (2009), Tallinna Kammerorkestri (2013, 2014), ERSO (2015) ja TMKK sümfooniaorkestri ees (2017). Klaverikvinteti Kodumaine Viisik koosseisus on Marten saavutanud laureaaditiitli konkursil „In Corpore“ (2015), Eesti Kontserdi ja Tallinna Filharmoonia eripreemia ning I koha ja eripreemia Nikolai Kapustini teose esituse eest Riias toimunud kammeransamblite konkursil „Muzicējam kopā ar draugiem“ (2016). Samuti on ta kahel korral olnud EMTA klaverikammermuusika konkursil stipendiumi võitnud ansambli tšellist.

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus