Tudengiteisipäev

10.03.2020 kell 19:00
Kammersaal

Alexey Savinkov (oboe), Anneli Tohver (klaver)
Kavas Bach, Hindemith, Schumann, Silvestrini, Rahmaninov

TASUTA

Alexey Savinkov (1999) on sündinud Moskvas muusikute peres ning tema muusikaõpingud algasid viieaastaselt. Ta on lõpetanud Moskva Gnessini nim Muusikakooli prof Dmitri Bulgakovi oboeklassis, kelle juhendamisel jätkab ta õppimist 2017. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Savinkov on mitme konkursi ja festivali laureaat. 2013. aastal võitis ta esimese Gnessinfesti konkursi, samal aastal sai ta ka XIX Moskva Noore Solisti festivali laureaadiks, soleerides koos Moskva Riikliku Sümfooniaorkestriga. 2015. aastal pälvis Savinkov esimese koha konkursi „Piano in Jazz“ erikategoorias ning 2018. aastal võttis ta edukalt osa rahvusvahelisest puhkpillikonkursist „Aeolus“ Düsseldorfis. Lisaks on ta musitseerinud Hiiumaa Homecoming festivalil. Savinkov on mitme kammeransambli liige ning ta on andnud kontserte Moskvas, Peterburis ja teistes vene linnades nii solisti kui ka orkestrandina. Samuti on ta esinenud kontsertreisidel Šveitsis, Saksamaal, Itaalias, Austrias, Lätis ja Eestis. Aastatel 2014–2017 oli ta orkestri Gnessini Virtuoosid solist. Ta on osalenud Euroopa juhtivate oboemängijate Albrecht Mayeri, Alexei Utkini, Alexei Ogrintchouki, Jean-Louis Capezzali, Gregor Witti, Nick Deutschi, Laszlo Hadady, Alessandro Baccini ja Emanuel Abbuli meistriklassides.

Anneli Tohver (1974) alustas muusikaõpinguid Jõhvi Muusikakoolis Nadežda Vladimirova ja Irina Strelkova käe all ning jätkas Tallinna Georg Otsa nim Muusikakoolis Lembit Tiivase, Karin Sussi ja Lembit Orgse juures. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveri erialal dots Ada Kuuseoksa ja magistriõppe prof Ivari Ilja juhendamisel. 2016. aastast täiendab ta end Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktoriõppes kammeransambli erialal prof Marje Lohuaru juures. Samuti on Tohver osalenud paljude nimekate pianistide meistriklassides. Aastatel 1997–2014 töötas ta Rahvusooper Estonias balleti kontsertmeistri ja orkestrandina. Neil aastatel tegi ta klahvpillimängijana kaasa arvukates lavateostes, millest tähtsamad on Mai Murdmaa ballett „Tuleingel“ Aleksandr Skrjabini muusikale, Toomas Eduri ballett „Modigliani“ Tauno Aintsi muusikale, Hans van Maneni lühiballett „Trois Gnossiennes” Erik Satie muusikale ja Gianluca Schiavoni ballett „Medea“ Igor Stravinski muusikale. Lisaks on ta teinud koostööd ka Pärnu Linnaorkestri, Birgitta festivali orkestri ja Krefeld-Mönchengladbachi teatriorkestriga. 2000. aastast töötab Tohver Nõmme Muusikakoolis klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina ning 2019. aastast ka kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on mänginud paljudes kammerkoosseisudes ning tema olulisemateks lavapartneriteks on olnud flötistid Jonathan Henderson ja Mizuki Shindo. 2018. aaasta kevadest on Tohver pianistina kaasa teinud „Opera Veto“ projektides, mille esmalavastus lavastaja Thomas Wiedenhoferi käe all oli Ermanno Wolf-Ferrari ooper „Susanna saladus“. Lisaks on ta osalenud kammerooperite ja muusikalide ettekandel Narva Ooperipäevadel.

***

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid. 

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus