müriaadFEST. Tandem

24.11.2020 kell 19:00
Kammersaal

Kristjan Kannukene (vioola)
Kavas Bach, Britten, Pettersson, Penderecki, Vieuxtemps, Kannukene (maailmaesiettekanne), Finkel (maailmaesiettekanne)

TASUTA PÄÄSE PILETILEVIST

Tandemisõit – vioola ja violist – läbi lähemate ja kaugemate, tuntud ja tundmatute radade.

Kristjan Kannukene

 

Kristjan Kannukene on mitmekülgne muusik, kes on liikunud mööda muusikapuu erinevaid harusid. Laiema tuntuse saavutas Kristjan tänu laulmisele. Koostöös Rein Rannapiga ilmus neil album „Keelatud. Ruja varased laulud 43 aastat hiljem“, mille valmimisest tehti ka dokumentaalfilm. Rokkmuusikast õhutatult valmis Kannukesel hiljem enda debüütalbum „333“. Selles vaimus toimus ka tema esimene suurem esiettekanne – „ORG#MAD“ vioolale ja kammerorkestrile festivalil Klaaspärlimäng. Ühendades rokki ja klassikalist muusikat, on Kannukene esitanud elektrikitarriga J. S. Bachi a-moll viiulikontserti BWV1041 koos bachFest orkestriga, samas kandis ta järgmisel aastat ette bassikantaadi „Der Friede sei mit Dir“ BWV158.

Londonis õppides tulid esiettekandele teosed „Etz HaChaim“ viiele laulvale vioolale ning „X“ vioolale ja elektrikitarrile, mida ta esitas Wigmore Hallis. Ta on oma teost „Ishmael” esitanud ka New Yorgi Metropolitan kunstimuuseumi Fuentidueña kabelis, Heinavankri kontsertreisi raames. EMTA 100 juubeliaastal etendus EMTA lavakunsti osakonna ja NUKU teatri koostöölavastus „Tuulte pöörises“, millele Kannukene kirjutas muusika. Oma eriilmelistest kogemustest indu saades on Kristjan väga huvitatud interdistsiplinaarsest lõimumisest eri kunstiliikide vahel. Tänu Londonis õppimisele on ta olnud aktiivselt seotud muusika ja kaasaegse tantsu ühendamisega läbi improvisatsiooni, mille üheks eredamaiks hetkeks oli Kannukese vioolamängu ja tantsija(te) energeetiliselt laetud koosloome ekperimentaalse tantsu festivalil „Open Your Mind London“. Muusikaakadeemias õppides püüab Kristjan avardada enda muusikaloomet erinevate kompositsiooni-, nüüdismuusika- ja improvisatsiooniainetega, hoides samas väga ranget põhifookust vioolamängul.

Kristjan Kannukene õpib vioolat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Toomas Nestori juhendamisel. Ta täiendas end õppeaastal 2018/19 Londoni Trinity Labani konservatooriumis Rivka Golani vioolaklassis. Kannukene on võitnud I koha rahvusvahelisel konkursil „Kaunas Sonorum 2017“. Haridus- ja Teadusministeerium on tunnustanud teda tiitliga „Aasta õppur 2018“.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uus esindusfestival — müriaadFEST — toob hilissügisel vaatajate-kuulajateni kirju läbilõike muusika- ja teatriakadeemias toimuvast, siin loodavatest muusikastiilide ja etenduskunstide paljususest, millest kokku kujuneb kontsertide ja etenduste tõeline müriaad. Avame festivalinädalaks uksed Eesti ainsa muusika- ja teatriülikooli põnevasse loomingulisse maailma. Esitleme mitmekülgselt andekaid interpreete – meie üliõpilasi ja professoreid-õppejõude –, kes musitseerivad ja esinevad koos, et tutvustada erinevatele ajastutele omaseid väljendusviise klassikast tudengite uudisloominguni välja.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus