Tudengiteisipäev

12.11.2019 kell 19:00
Kammersaal

Johan-Eerik Kõlar (klaver)
Kavas Mozart, Kapustin, Bach, Liszt, Chopin jt

TASUTA

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrant Johan-Eerik Kõlar alustas klaveriõpinguid 5-aastaselt. Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis õppis ta Karin Sussi klaveriklassis. 2018. aasta juunis lõpetas Kõlar Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe cum laude klaveri erialal professor Ivari Ilja ja Mihkel Polli juhendamisel. Hooajal 2018/2019 oli Kõlar vahetusüliõpilane Budapestis Ferenc Liszti muusikaakadeemias prof David Balli klaveriklassis.

Kõlar on andnud soolokontserte Tallinnas (2013, 2014, 2016, 2017) ja Tartus (2014), lisaks on ta esinenud väiksemates Eesti linnades. Ta on saavutanud auhinnalisi kohti klaverikonkurssidel nii Eestis kui ka välismaal, viimati 2018. aasta kevadel Heljo Sepa pianistide konkursil Tallinnas II koha ning samal kevadel koos laulja Kristjan-Jaanek Mölderiga Lied`i-duode konkursil Tallinnas I koha. Kammermuusikuna on ta esindanud akadeemiat koos viiuldaja Peeter Marguse ja tšellisti Edward Soonega Riias 2015. aastal XXXVI üliõpilaste kammermuusikafestivalil.

Kõlar on mitmel korral kuulunud ka sümfooniaorkestri ridadesse. 2016. aasta suvel esitas ta Berliini kontserdimajas EMTA sümfooniaorkestriga Eduard Tubina 2. sümfooniat  „Legendaarne“ ja 2017. aasta kevadel sama orkestriga Estonia kontserdisaalis Sergei Prokofjevi 5. sümfooniat. 2017. aasta novembris mängis Kõlar solistina Uue Tänava Orkestri ees Olivier Messiaeni „Kolm väikest liturgiat“ ajaloolisel klahvpillil ondes Martenot. Pilli erilisuse ja harulduse tõttu tuli Kõlaril luua ondes Martenot kaasaegne jäljendus, mis koosnes mitmest erinevast elektroonilisest instrumendist ja vastavatest helisämplitest.

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus