Tudengiteisipäev

04.02.2020 kell 19:00
Kammersaal

Johanna Maria Ernesaks (metsosopran), Karoliina Huovinen (metsosopran), Hendrik Ojasaar (klaver), Johannes Ruotsalainen (klaver)
Vahetekstid Merilyn Jaeski
Kavas Rautavaara, Kuula, Merikanto, Madetoja, Saar, V. Kapp, Mägi, Tubin, Avi

TASUTA

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid. 

 

Karoliina Huovinen on lõpetanud Põhja-Karjala Rakenduskõrgkooli lauluõpetaja erialal. Ta on õppinud Päivi Kantola, Sirkka Parviaineni ja Hellikki Pentti juures ning osalenud Ritva Auvineni, Franz Lukasowsky, Robert Deani ja Ansgar Hüningi meistriklassides. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Helen Lepalaane juhendamisel.

Huovineni viimasteks rollideks on olnud Lola Pietro Mascagni ooperis „Talupoja au“ (Opera Studio Aino, 2019), Venus Jacques Offebachi operetis „Orpheus allilmas“ (Helsingi Konservatoorium, 2019) ning prints Orlofsky Johann Straussi operetis „Nahkhiir“ (Lyric Opera Studio Weimar, 2018). Ta on esinenud ka koos Tüüringi sümfooniaorkestriga Saksamaal. Karoliinale on eriliselt südamelähedane nii 19. sajandi kui ka kaasaegne repertuaar. Teda köidab see, kuidas muusika inimesi liidab.

Johannes Ruotsalainen lõpetas 2018. aasta kevadel muusikapedagoogika eriala Savonia rakenduskõrgkoolis, kus tema klaveriõpetajaks oli Katariina Liimatainen. Õpingute ajal pälvis ta esimese koha VIII Kuopio klaverikonkursil. Ta on esinenud soolo- ja Lied’i-duo pianistina ning kammermuusikaansamblite koosseisus Venemaal, Saksamaal, Portugalis ja Eestis. Käesoleval ajal on Ruotsalainen lõpetamas magistriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalise klaveri erialal Marko Martini ja Peep Lassmanni juhendamisel. Õpingute vältel on ta osalenud arvukates meistriklassides, sh Ristomatti Marini, Alexander Kobrini, Luís Pipa ja Erik T. Tawaststjerna juures.

2018. aasta juunis avaldas Ruotsalainen oma debüütalbumi „Moments of Sincerity“, millel kõlavad tema bakalaureuseõpingute ajal valminud heliteosed. 2019. aastal kirjutas tauut muusikat vastasutatud kammermuusikaansamblile Trio Tarinàni, kuhu kuuluvad ka klarnetistid Vittoria Ecclesia ja Paolo Pellegrini. Ansambel esines esmakordselt 2019. aasta augustis Soomes ning see oli ka esimene kord, kui Ruotsalainen pianist-heliloojana tunnipikkuse kontserdi vältel vaid enda loodud muusikat esitas.

Johanna Maria Ernesaks alustas muusikaõpinguid Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis alguses plokkflöödi erialal, jätkas flöödi ning gümnaasiumi muusikaharu lõpetas ta kompositsiooni erialal. Kooliaastaid saatis järjepidev koorilaul Vanalinna Muusikamaja Tütarlastekooris ning segakooris HUIK!, tänu millele tekkis soov laulmisega intensiivsemalt tegeleda. Järgnesid õpingud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis õp Marika Eensalu juures, mis tõi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse esialgu õp Teele Jõksi lauluklassi. Alates teisest kursusest on Johanna Maria õppinud vanemlektor Heli Veskuse juhendamisel ning jätkab nii ka praegusel magistrantuuri esimesel kursusel.

Johanna on osalenud kooriliikmena Henry Purcelli ooperis “Dido ja Aeneas”. Samuti on ta esinenud solistina EMTA ooperistuudio ja EMTA varajase muusika keskuse lavastatud Georg Friedrich Händeli ooperis “Orlando”. Ernesaks on osalenud Bo Rosenkulli, Tuuli Lindebergi ning Jörg Dürmülleri meistrikursustel. Sel sügisel võttis ta osa barokkmuusikale pühendatud projektist NordOpera. Lisaks on Johanna Maria esitanud esmaettekandena helilooja Karl Tipi teoseid.

Hendrik Ojasaar alustas oma klaveriõpinguid üheksa-aastaselt Kose Muusikakoolis. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning õpib hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mati Mikalai klassis. Ojasaar on osalenud paljudel konkurssidel, aastal 2015 pälvis ta ka laureaaditiitli vabariiklikult koolidevaheliselt noorte pianistide konkursilt. Aastal 2019 osales ta edukalt EMTA Lied’i-duode konkursil koos Johanna Maria Ernesaksaga. Klaverimängu kõrvalt on Hendrik aktiivselt tegelenud ka koorimuusikaga – alates aastast 2018 on ta Teaduste Akadeemia Naiskoori abidirigent.

Merilyn Jaeski on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudeng muusikateaduse erialal. Oma esimesed klaveritunnid sai ta Belgias. Pärast Eestisse naasmist alustas Merilyn klaveriõpinguid Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis Ingrit Vooglaidi juures. Paar aastat hiljem täiendas Jaeski oma teadmisi Hollandis. Sel ajal oli tal võimalus esineda lisaks Hollandile veel ka Belgias ja Saksamaal.

Olles Eestisse tagasi pöördunud, jätkas Merilyn klaveriõpinguid oma eelmises koolis (VHK), mille ta edukalt lõpetas. Praegu õpib Jaeski lisaks muusikateadusele ka Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis kompositsiooni erialal.

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus