Tudengiteisipäev. Aleksandra Serebrjakova (viiul) ja Liidia Ilves (klaver)

08.03.2022 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Beethoven, Vainiūnas, Eller, Grieg

TASUTA PILET FIENTAST JA TUND ENNE ALGUST KOHAPEALT

KAVA:

 

Ludwig van Beethoven (1770–1827)

Viiulisonaat nr 1 D-duur op. 12

I Allegro con brio

II Tema con variazioni. Andante con moto

III Rondo. Allegro

 

Stasys Vainiūnas (1909–1982)

Sonaat viiulile ja klaverile op. 38

I Lento – Allegro non troppo

II Andante 

III Presto 

 

Heino Eller (1887–1970)

Viiulisonaat nr 1 a-moll (1922)

 

Edvard Grieg (1843–1907)

Viiulisonaat nr 3 c-moll op. 45

I Allegro molto ed appassionato

II Allegretto espressivo alla Romanza

III Allegro animato

 

Aleksandra Serebrjakova (viiul)

Liidia Ilves (klaver)

 

Aleksandra Serebrjakova (1999) alustas muusikaõpinguid 5-aastaselt Ahtme Kunstide Koolis. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Niina Murdvee viiuliklassis ning saanud bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Hetkel omandab ta samas koolis ja sama õppejõu juures magistrikraadi. Serebrjakova on osalenud nii vabariiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel. Kõige viimaste saavutuste hulka kuulub koos Tallinna Grand Sextetiga pälvitud II preemia 2022. aasta jaanuaris videosilla vahendusel toimunud konkursil „Времён связующая нить“. Samuti on ta võtnud osa mainekatest välismaistest festivalidest, näiteks Ost-West Musikfest Sankt Pöltenis (2018) ja XII rahvusvaheline muusikafestival „Zeus“ Ateenas (2019). Serebrjakova on täiendanud end mitmete viiuldajate meistrikursustel, sh Anna Lauhhina, Anna-Liisa Bezrodny ja Aleksander Vinnitski.

Liidia Ilves (1990) alustas klaveriõpinguid 5-aastasena Pärnu Muusikakoolis õp Liis Potteri juures, lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli klaveri erialal Marju ja Valdur Roots juhendamisel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveri erialal prof Matti Reimanni ja Irina Zahharenkova käe all. Liidia Ilves on esinenud solistina Pärnu Linnaorkestri, EMTA sümfooniaorkestri ja TMKK sümfooniaorkestri ees dirigentide Leonid Grini, Paul Mägi, Risto Joosti, Jüri Alperteni ja Mihhail Gertsi juhatusel. Koos muusikutest õdedega on Liidia Ilves andnud kontserte Eestis, Rootsis, Soomes, Saksamaal ja Prantsusmaal. 2021. aastal saavutas ta koos Gloria Ilvesega I rahvusvahelisel klaverikammermuusika konkursil Tallinn 2021 III koha.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alaealistel tõendi esitamise kohustust ei ole. Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning täiskasvanud külalistel koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus