Tudengiteisipäev. Alexander Gonzáles-Pavlova (viiul), Marelle Kivinukk (viiul), Oliver Vilu (vioola), Loo Arukask (tšello), Olga Oja (klaver)
19.12.2023 kell 19:00
Kammersaal
TASUTA
Kavas César Franck. Klaverikvintett f-moll
Alexander González Pavlova on sündinud La Coruña linnas Hispaanias. Viiulimänguga alustas ta 5-aastaselt ning vanuses 8–12 kuulus ka Galicia noorte sümfooniaorkestri koosseisu. 2014. aastal võitis ta II koha kolmandal Vigo rahvusvahelisel konkursil ning 2017. aastal sai II preemia noorte interpreetide konkursil Osunas (Seville). Aastatel 2018–2020 õppis ta Purcelli muusikakoolis Londonis Anna-Liisa Bezrodny käe all, olles osa ka kooli sümfooniaorkestrist ning astudes üles saalides nagu Queen Elizabeth Hall ja Cadogan Hall. Käesoleval ajal õpib Alexander González Pavlova Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Ta on soleerinud EMTA ja Sibeliuse akadeemia ühiskontserdil ning astunud üles koos EMTA barokkorkestriga. Viiuldaja on osa võtnud arvukatest meistriklassidest, sh Michael Vaimani, Stanislav Pronini, Roi Shiloachi, Réka Szilvay, Michael Foyle’i, Tali Kravitzi ja Monika Gardoń-Preinli juhendamisel.
Marelle Kivinukk õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris prof Urmas Vulbi viiuliklassis. Pilliõpinguid alustas ta Nõmme Muusikakoolis õpetaja Liina Selise juures ning jätkas Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Eva Punderi käe all. Ta on täiendanud ennast Budapestis Liszti Akadeemias Zsofia Környei klassis. Kivinukk on osalenud orkestrandina erinevates rahvusvahelistes projektides ning kontsertreisid on teda viinud riikidesse nagu Lõuna-Korea, Hiina, Türgi, Saksamaa, Ungari, Rootsi, Prantsusmaa, Läti, Norra ja Horvaatia. Samuti on ta kaasa löönud mitmetes ansambli- ja orkestriprojektides Eestis, musitseerinud solistina Tallinna Kammerorkestri ees ja olnud osaline tunnustatud muusikute Tõnis Mägi ja Rita Ray albumite salvestamisel.
Oliver Vilu alustas viiuliõpinguid viieaastaselt ema juhendamisel. Pärast seitsmendat klassi Tallinna Muusikakeskkoolis vahetas ta eriala, jätkates vioolamänguga ning lõpetades kooli Kristiina Välja ja prof Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Vilu on omandanud orkestrimängu kogemusi mitmes erinevas kollektiivis, sealhulgas TMKK sümfooniaorkester, TMKK keelpilliorkester, ÜENSO, Ventum, Helikunst, Järvi Festival Youth Orchestra, ME 104, Narva Linnaorkester ja ERSO. Ta on andnud kontserte ja salvestanud muusikat koos selliste artistidega nagu 2 Cellos, Sarah Brightman, Paul Young, Tõnis Mägi, Ivo Linna, Koit Toome, Rita Ray ja NÖEP. Lisaks on Vilu täiendanud ennast erinevate õppejõudude juures, sealhulgas Alexander Gordoni, Mikhail Zemtsovi, Dana Zemtsovi, Julia Dinersteini, Michael Kugeli, Xandi van Dijki ja Liisa Randalu meistrikursustel.
Loo Arukask alustas tšellomänguga 2010. aastal Tartu I Muusikakoolis, kus esimeseks õpetajaks oli Lauri Sõõro. Hiljem jätkas ta õpinguid Reet Metsa tšelloklassis Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis, mille lõpetas 2020. aastal. Hetkel õpib Arukask Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Peeter Paemurru juhendamisel. Lisaks on ta täiendanud end Marko Ylöneni, Paul Sussi ja Henry-David Varema juures. Arukask on mänginud arvukalt erinevates kammer- ja orkestrikoosseisudes, teiste seas Maarjamaa Filharmoonikud, Vanemuise sümfooniaorkester, orkester Ventum. Sellest aastast on ta orkestri Baltic Sea Philharmonic liige.
Olga Oja alustas klaveriõpinguid Tartu I Muusikakoolis Marina Ruusmaa klassis. Õpingud jätkusid Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis, kus tema juhendajaks oli Ruth Ernstson. 2019. aastal omandas Oja bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias lektor Age Juurikase ning professor Peep Lassmanni juures. 2020. aasta kevadel oli tal võimalus täiendada end Peterburi konservatooriumis Jekaterina Murina klaveriklassis. 2022. aastal omandas Oja magistrikraadi klaveri interpretatsiooni erialal ning hetkel jätkab teise magistri õpingutega instrumentaalkammermuusikas. Olga Oja on esinenud nii solisti kui ka kammermuusikuna Eestis, Poolas, Lätis, Rootsis, Saksamaal ja Venemaal ning on osa võtnud Alexander Kobrini, Dmitri Baškirovi, Petras Geniušase, Igor Cognolato, Vassili Lobanovi, Mira Martšenko jt pianistide meistrikursustest.
Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.
Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus