Tudengiteisipäev. Alexander González Pavlova (viiul), Daniel Allan Chapkovski (tšello), Nikolaos Chroneas (klaver)

10.10.2023 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Mendelssohn

TASUTA

Kavas: 

Felix Mendelssohn.

Klaveritrio nr 1 d-moll op. 49

Klaveritrio nr 2 c-moll op. 66

 

Alexander González Pavlova on sündinud La Coruña linnas Hispaanias. Viiulimänguga alustas ta 5-aastaselt ning vanuses 8–12 kuulus ka Galicia noorte sümfooniaorkestri koosseisu. 2014. aastal võitis ta II koha kolmandal Vigo rahvusvahelisel konkursil ning 2017. aastal sai II preemia noorte interpreetide konkursil Osunas (Seville). Aastatel 2018–2020 õppis ta Purcelli muusikakoolis Londonis Anna-Liisa Bezrodny käe all, olles osa ka kooli sümfooniaorkestrist ning astudes üles saalides nagu Queen Elizabeth Hall ja Cadogan Hall. Käesoleval ajal õpib Alexander González Pavlova Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Ta on soleerinud EMTA ja Sibeliuse akadeemia ühiskontserdil ning astunud üles koos EMTA barokkorkestriga. Viiuldaja on osa võtnud arvukatest meistriklassidest, sh Michael Vaimani, Stanislav Pronini, Roi Shiloachi, Réka Szilvay, Michael Foyle’i, Tali Kravitzi ja Monika Gardoń-Preinli juhendamisel.

 

Daniel Allan Chapkovski on Iirimaalt pärit tšellist, kelle muusikaõpingud algasid 5-aastaselt. 2023. aastal omandas ta bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mart Laasi juhendamisel. Chapkovski on edukalt osalenud erinevatel rahvusvahelistel muusikakonkurssidel ning panustab oma kõrgetasemelise mängu ja arvukate tunnustustega märkimisväärselt klassikalise muusika valdkonda.

 

Nikolaos Chroneas on sündinud Ateenas. 10-aastaselt hakkas ta huvituma klaverimängust ning 2013. aastal alustas pilliõpinguid Ateena Philippos Nakase nim konservatooriumis. Klaveri kõrval õppis ta ka muusikateooriat ja solfedžot ning võttis kammermuusika tunde. 2020. aastal suundus Chroneas edasi Ateena Konservatooriumisse, omandades kaks aastat hiljem kiitusega diplomi klaveri erialal. Ta on võitnud auhinnalisi kohti noorte konkurssidel kodumaal ning võtnud osa tunnustatud Ameerika Ühendriikide, Kanada ja Kesk-Euroopa kõrgkoolide õppejõudude meistriklassidest. 2022. aastal astus Chroneas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppesse Marko Martini klaveriklassi ning jätkab käesoleval ajal õpinguid Mihkel Polli käe all, soovides arendada edasi oma mängutehnilisi oskusi, laiendada muusikalist repertuaari ning leida uusi võimalusi eneseväljenduseks. 

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus