Tudengiteisipäev. Andres Metspalu (tšello) ja Hyewon Chung (klaver)

31.10.2023 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Beethoven

TASUTA

Kavas:

Ludwig van Beethoven. Tšellosonaat nr 1 F-duur op. 5

Ludwig van Beethoven. Tšellosonaat nr 2 g-moll op. 5

 

Andres Alexander Metspalu on õppinud Reet Metsa, Mart Laasi ja Henry-David Varema tšelloklassides Eestis, samuti Pariisis Marc Coppey ja Pauline Bartissoli ning Berliinis Wolfgang Boetchheri juures. Hetkel õpib Andres Henry-David Varema tšelloklassis ning töötab Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris. Samuti on mänginud ta ka Rahman kvartetis, millega on esinetud Eestis, Iirimaal, Inglismaal, Hispaanias ja Itaalias. Soleerinud on Andres Elleri Sümfonieti, Haapsalu Galaorkestri ning TMKK Sümfooniaorkestriga ning Claude Debussy nim. Konservatooriumi Sümfooniaorkestriga. Andres A. Metspalu on võtnud osa mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest Lätis ja Austrias, ning aastal 2016 saavutas kvarteti koosseisus (H.C. Aavik, M. Mutso, G. Lehtmaa) teise koha ja eripreemia (väljapaistva kultiveeritud kõla eest) kolmandal rahvusvahelisel konkursil Spring Sonata Vilniuses. 2017. aasatal võitis sama kvarett Itaalias samuti II koha kammeransambli kategoorias G. Zinetti nimelisel konkursil, millele järgnevalt otsustati hakata püsivalt mängima Rahman kvarteti nime all.

 

Hyewon Chung on sündinud 2000. aastal Lõuna-Koreas Seoulis ning alustanud klaverimänguga 9-aastaselt. Kodumaal kestnud õpingute jooksul võitis ta muuhulgas auhinnalise koha Seouli noorte muusikute konkursil. 2018. aastal alustas Chung bakalaureuseastme õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli juhendamisel ning hetkel jätkab tema käe all õppimist magistrantuuris. Hyewon Chung on võitnud III koha EMTA-sisesel klaveri eriala üliõpilaste konkursil 2019. aastal ning osalenud samal aastal Anton Rubinsteini nim rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Düsseldorfis, pälvides seal diplomi. Ühtlasi oli ta 2019. aastal IX Eesti pianistide konkursi poolfinalist. 2020. aasta septembris saavutas Chung III koha EMTA Beethoveni nim konkursil ning 2021. aasta mais II preemia rahvusvahelisel klaverikonkursil „Orbetello Junior Piano Competition“. 2021. aasta novembris mängis ta IV Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi poolfinaalis ning pälvis eripreemia.

Hyewon Chung on esinenud XII rahvusvahelisel festivalil KLAVER ja EMTA festivalil müriaadFEST, mänginud EMTA suure saali avamisel ning astunud üles mitmetel kontsertidel. Samuti on ta soleerinud ERSO, EMTA sümfooniaorkestri ja EMTA kammerorkestri ees. Chung on osa võtnud Igor Cognolato, Vladimir Dulovi, Christiane Karajeva, Mira Martšenko, Tom Ostrovskise, Antti Siirala, Alexander Kobrini jt meistriklassidest. Chung on EMTA stipendiaat.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus